Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
14/09/2020 - 20:20

To jakieś fatum. W Nowym Sączu znów palił się autobus MPK

Trudno zliczyć który to już raz w Nowym Sączu pali się autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Kilka tygodni temu spłonęły trzy autobusy zaparkowane na terenie spółki MPK. Dzisiaj w Nowym Sączu w trakcie jazdy zapalił się kolejny autobus.

Było kilka minut po godzinie 15, jak na Alejach Batorego zapalił się autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ogień pojawił się w komorze silnika. Kierowca, jak tylko zauważył kłęby dymu, natychmiast zatrzymał autobus. Wszyscy pasażerowie - w sumie dziesięć osób - bezpiecznie opuścili pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zobacz też Spłonęły trzy autobusy MPK. Policja podaje przyczynę pożaru

Kierowca autobusu wspólnie z innymi osobami samodzielnie próbował ugasić pożar. Po kilku minutach od zgłoszenia na miejsce dotarły straże pożarne, ale sytuacja była już opanowana. Strażakom pozostało jedynie dogasić ogień. Jak na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Straty jakie poniosło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne na skutek pożaru autobusu szacuje się w wysokości około 3 tysięcy złotych.

To już kolejny pożar autobusu w ostatnim czasie. Przypomnijmy. 23 sierpnia na terenie spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Wyspiańskiego w Nowym Sączu spłonęły aż trzy autobusy, które były zaparkowane obok siebie. Do pożaru doszło z powodu awarii elektrycznej wewnątrz jednego z autobusów. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu