Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
30/12/2023 - 22:00

Jaki jest budżet Muszyny na 2024 rok? I dlaczego wszyscy rajcy byli na "tak"

Niemal 112 mln zł dochodów oraz ponad 124 mln zł wydatków czyli rekordowy budżet 2024 Muszyny, zaplanowany z myślą zarówno o mieszkańcach, jak i turystach. Radni jednogłośnie przyjęli (28 grudnia) uchwałę budżetową, którą pozytywnie zaopiniowała Regionalne Izba Obrachunkowa.

Niemal 112 mln zł dochodów oraz ponad 124 mln zł wydatków czyli rekordowy budżet 2024 Muszyny,  zaplanowany z myślą zarówno o mieszkańcach, jak i turystach. 

Radni jednogłośnie przyjęli (28 grudnia) uchwałę budżetową  pozytywnie zaopiniowaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W sesji uczestniczyło 13 rajców. 

-Sesja rozpoczęła się o godzinie 15.30, a zakończyła o 17, w tym czasie przewidziano 10 minut przerwy.- mówi przewodniczący rady miasta Jerzy Majka. 

- Sto procent radnych opowiedziało się za przyjęciem uchwały budżetowej na 2024 rok, na sali znajdowało się 13 radnych. Wcześniej, na komisji omówiono opinie RIO w kwestii budżetu, Wieloletniej Prognozy Finansowej i sposobu sfinansowanie długu.  

 

- Budżet miasta na 2024 rok jest proekologiczny, a także w kierunku rozwoju turystyki. Uwzględnia inwestycje w wodną infrastrukturę w Powroźniku, Złockiem i na Folwarku, które podniosą standard życia mieszkańców, zapewniając dobrą, przebadaną wodę.- dodaje przewodniczący Rady Miasta. 

- Przyszłoroczny budżet to również kontynuacja prac przy kanalizacji Wojkowej, rozwiązujący problem szamb i skażenia potoku.

W budżecie 2024 zapisano też dostawę elektrycznych autobusów, jak również niskoemisyjnych, co przyczyni się do bardziej komfortowego i mniej emisyjnego podróżowania. 

Remont ulicy Ogrodowej i przebudowa ulicy Wąskiej ma zwiększyć bezpieczeństwo. Natomiast modernizacja i przebudowa sieci oświetlenie poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć koszty oświetlenia. To inwestycje dla mieszkańców. 

- Dla zwiększenia atrakcyjności turystycznej, miasto planuje także inwestycje takie, jak na przykład przebudowa promenady spacerowej w Złockiem, budowa kamiennej plaży i promenady spacerowej w Żegiestowie (wieś) oraz rozbudowa Ogrodów Tematycznych na Zapopradziu. - podkreśla przewodniczący Jerzy Majka. 

(MK), fot. ilustracyjne (MK), Jerzy MajkaDziękujemy za przesłanie błędu