Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
24/06/2020 - 11:50

Jak zagłosuje na prezydenta Nowy Sącz? Karty się odwracają w sondażach

W pierwszej turze wygrywa Andrzej Duda, w drugiej o włos pokonuje go Rafał Trzaskowski, takie wyniki na ostatniej prostej wyborów prezydenckich przynosi najnowszy sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie tygodnika "Polityka".

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda i  wystawiony przez Koalicję Obywatelską Rafał Trzaskowski oderwali się od wyborczego peletonu w walce o urząd prezydenta. Czy to między nimi rozegra się decydująca walka? Który z nich wygra?

Czytaj też Premier Morawiecki naprawdę to zrobił. Namawiał go do tego Ryszard Florek 

Na razie jesteśmy skazani na sondaże.  Jak wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie tygodnika  "Polityka" w pierwszej turze  wyborów zwycięstwo przypadnie Andrzejowi Dudzie, na którego wskazało  43,1 proc. ankietowanych.  Drugi jest Rafał Trzaskowski, który może liczyć na 27,4 proc. głosów. Trzecią lokatę zajmuje  Szymon Hołownia z wynikiem 10,1 proc.

Na kolejnych miejscach są Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej,  z wynikiem  7,5 proc., wystawiony przez Konfederację Krzysztof Bosa, który w sondażu zyskał 6,2 proc. i Robert Biedroń z Lewicy  – 4,5 proc.

Wynik Andrzeja Dudy nie pozwala mu na zwycięstwo w pierwszej turze. Druga runda wyborczej walki - wedle badania IBRiS – ma przynieść urzędującemu prezydentowi porażkę.  O włos przegrałby z  Rafałem Trzaskowskim. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wybrałby stosunkiem głosów 46 do 45,2 proc.

Czytaj też Zbudowali nowy zjazd z A4 do Niepołomic. Dlaczego to dobra wiadomość dla Sącza?

8,8 proc. respondentów wciąż nie wie na kogo odda swój głos.

Jakie są wyniki sondy „Sądeczanina”, w której jak  dotąd zagłosowało 7406 osób?

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Jeśli konieczna będzie druga tura,  zostanie zorganizowana dwa tygodnie później, 12 lipca.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu