Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
06/07/2020 - 08:25

Jak ona tego dokonała? Wszyscy radni w Łabowej byli jednomyślni!

Wielu zapyta: jak ona tego dokonała. Marta Słaby, wójt gminy Łabowa, jedyna kobieta kierująca gminą na Sądecczyźnie otrzymała wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni byli w tym względzie jednomyślni.

Marta Słaby rządzi niewielką podsądecką gminą od listopada 2018 roku i stara się, realizować to, co obiecała mieszkańcom, gdy wtedy zdecydowała się kandydować na wójta gminy.

Sesja absolutoryjna, wyjątkowo ze względu na obostrzenia sanitarne odbywała się nie w sali narad Urzędu Gminy, a w sali sportowej Szkoły Podstawowej im św. Franciszka z Asyżu w Łabowej.

Najważniejsze głosowania - o udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium poprzedzone były między innymi debatą nad raportem o stanie gminy Łabowa za 2019. Zacytowano również opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Wójt Marta Słaby przedstawiła radnym i mieszkańcom gminy sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.

- W tym roku mamy do spłaty 800 tysięcy złotych zadłużenia. Jestem pełen podziwu, że mimo takiego zadłużenia daje się jeszcze coś zrobić. Bardzo ważne jest, abyśmy składali wnioski o dofinansowanie projektów i mieli je w zanadrzu, gdy uwolnimy się z pułapki kredytowej zaciągniętej w ostatnich latach. Ja ze swojej strony bardzo pani wójt gratuluję osiągniętych wyników. To, że chcielibyśmy jeszcze więcej to pani wójt doskonale wie i robi wszystko abyśmy ten cel osiągnęli – powiedział Bartłomiej Sołtys, radny wsi Maciejowa.

Maria Stopka, przewodnicząca Rady Gminy zabierając głos przyznała, że po raz pierwszy od dziesięciu lat jest bardzo zadowolona z efektów, jakie uzyskała nowa szefowa łabowskiego samorządu, ale także pracownicy – jej podwładni, bez których, jak podkreśliła nie udałoby się nic zrobić. Jak przewodnicząca gminy oceniła miniony rok dla tej gminy?

- Duży krok do przodu? – skwitowała krótko.

Robert Kłębczyk, radny wsi Barnowiec podkreślił, że gminą rządzi wójt, który naprawdę jest w każdym miejscu, tam gdzie dzieją się istotne sprawy dla mieszkańców gminy.

- Mówię to z perspektywy mieszkańców mojej wioski, czyli wsi Barnowiec. Przykładem jest nieszczęsny pożar świetlicy, była straż pożarna, a za chwilę na miejscu była pani wójt ze swoimi pracownikami. Podsumowując: pani wójt wypełnia obietnice składane wszystkim mieszkańcom, wypełnia to, co znalazło się w jej programie wyborczym. Jest to wójt, który jest zarówno dla ludzi jak również dla gminy. To, co działo się w 2019 i teraz do połowy 2020 roku to jest nasz wspólny sukces. Oczywiście największe brawa należą się pani wójt.

Za udzieleniem Marcie Słaby wotum zaufania, jak i absolutorium zagłosowało czternastu radnych, czyli wszyscy obecni na sesji.

Marta Słaby po głosowaniu otrzymała piękny bukiet kwiatów, apotem podziękowała radnym za zaufanie, którym ją obdarzyli i za udzielone absolutorium.

 - Oddałam serce tej gminie, staram się być na każde wezwanie, tak, jak obiecałam to w kampanii. Odkąd jestem wójtem ciągle mam chrzest bojowy: pożary, powodzie czy też pandemia koronowirusa. Nauczyłam się bardzo dużo. Nie byłoby tych wszystkich sukcesów, gdyby nie wsparcie, jakie otrzymuję.

Wójt dziękowała przewodniczącej Rady Gminy oraz całej radzie bo, jak podkreśliła w bardzo wielu sytuacjach mogła liczyć na osoby pracujące w tym gremium. Dziękowała także swojemu zastępcy, skarbnikowi gminy, kierownikom, dyrektorom szkół i wszystkim pracownikom urzędu.

- Zwłaszcza, jak podkreśliła - mam zasadę, że wszystko ma być wykonane na już i pracownicy wywiązują się z tego świetnie. Szczególne podziękowania składam także strażakom ochotnikom, którzy zawsze są na miejscu, kiedy jest potrzeba ratowania życia, zdrowia i mienia naszych mieszkańców. Dziękuje państwu za te wszystkie miłe słowa. Są one  bardzo motywujące i dodają skrzydeł. Wotum zaufania jest kolejnym zobowiązaniem i napędza mnie do dalszej pracy – powiedziała Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby.

[email protected], fot. UG w Łabowej.

Łabowa: Jak ona tego dokonała? Wszyscy radni jednomyślni!




Wielu zapyta: jak ona tego dokonała. Marta Słaby, wójt gminy Łabowa, jedyna kobieta kierująca gminą na Sądecczyźnie otrzymała wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni byli w tym względzie jednomyślni.






Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)