Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
17/11/2023 - 11:00

Jak oceniasz radnych Nawojowej? Który w tej kadencji spisał się najlepiej?

Dziś z naszą sondą na temat aktywności i skuteczności radnych kadencji 2018-2023 zaglądamy do gminy Nawojowa. Zapraszamy mieszkańców do oceny pracy ich bezpośrednich przedstawicieli w samorządzie.

OSP w Nawojowej ma swój sztandar i proporzec! [FOTORELACJA]

Zacznijmy od tego, że wójt Stanisław Kiełbasa jest obecnie najdłużej rządzącym wójtem na Sądecczyźnie. W fotelu gospodarza gminy zasiada już 25 lat i jak wiemy, w kolejnych wyborach też ma zamiar startować. Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że tak doświadczony włodarz gminy potrafi bardzo sprawnie i szybko ułożyć sobie pracę z radą. Wszyscy wiedzą, jakie ma poglądy, jaką ma wizję na rozwój gminy i co tu dużo kryć, radni w wielu kwestiach mogą się tylko do tego kursu dostosować.

Nie znaczy to jednak, że uchwały podejmowane są jednomyślnie a dziś największym sceptykiem poczynań władz gminy śmiało można nazwać radnego Tadeusza Lelito. W kuluarach mówi się czasem, że radny może/przymierza się/nadaje się na kontrkandydata na wójta w kolejnych wyborach samorządowych w 2024 roku. Ale dziś nie o ploteczkach, tylko o faktach. 

Trzy sztandarowe inwestycje w 2024 roku? Wójt Nawojowej o planach budżetowych

Zaglądamy na stronę BIP Urzędu Gminy Nawojowej i w zakładce „interpelacje” próżno szukamy jakiejkolwiek złożonej na piśmie. Usprawiedliwieniem może być fakt, że sporo wniosków i pytań w sprawach najbliższych mieszkańcom radni zadają na sesji i podczas spotkań poszczególnych komisji. Nie zmienia to postaci rzeczy, że wielu mieszkańców chciałoby ślad po takich poczynań mieć na piśmie.

Inna rzecz, że na BIP nie ma też wzmianki o tym, jakie są kluby radnych. Ocenę tej sytuacji zostawiamy samym mieszkańcom i zapraszamy ich do bezpośredniej oceny radnych. Głosujcie, niech radni wiedzą, jak są przez Was postrzegani. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu