Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
23/12/2018 - 15:20

Jak doszło do tragicznego wypadku w Grybowie?

Ciągnik podczas podjazdu pod górę przewrócił się i przygniótł 35-letniego mężczyznę. Niestety traktorzystę nie udało się uratować. Zginął na miejscu.

Dramat rozegrał się w sobotnie popołudnie około godziny 12.37 w Grybowie, na osiedlu Biała Wyżna – Kamienna Góra. Ciągnik rolniczy z przyczepą jednoosiową, na której znajdował się żwir, podczas podjazdu pod górę przewrócił się. Pojazd przygniótł 35-letniego traktorzystę. Świadkowie natychmiast wezwali pomoc. Już po kilku minutach przyjechali strażacy ochotnicy z Grybowa-Białej. Chwilę później strażacy z Nowego Sącza, pogotowie i policja.

- Ciągnik leżał do góry kołami. Pomiędzy przyczepą, a pojazdem znajdował się przygnieciony mężczyzna, który był nieprzytomny bez funkcji życiowych – wyjaśniają strażacy. Na miejsce ciągnikami przyjechały również osoby postronne.

Zobacz też Tragedia w Grybowie. 35-latek zginął przed samymi świętami [ZDJĘCIA]

 Strażacy zabezpieczyli traktor przy pomocy lin. Pod koła przyczepy podłożyli kamienie, a następnie wyciągnęli poszkodowanego mężczyznę  i przekazali załodze pogotowia. Ratownicy ze względu na obrażenia, jakie doznał 35-latek, odstąpili od prowadzenia reanimacji.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ istniało ryzyko, że pojazd osunie się, dlatego strażacy postanowili postawić ciągnik na koła. Na miejscu czynności dochodzeniowe wykonywali policjanci.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)