Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
28/02/2020 - 16:40

Jagiellońska/Mickiewicza: a może przebudować to skrzyżowanie o tak

Sądeczanie, w tym Czytelnicy naszego portalu nie ustają w dyskusji na temat powodów i sposobów ograniczenia wypadków w Nowym Sączu. Pan Tomasz Fijałkowski przesłał do nas właśnie swój pomysł na ograniczenie takich zdarzeń u zbiegu ulic Mickiewicza i Jagiellońskiej. Jak Wam się podoba to rozwiązanie?

Władze miasta odrzuciły właśnie propozycję radnego Artura Czerneckiego na montaż separatorów ruchu na ulicy Jagiellońskiej, które uniemożliwiłby nagłą zmianę pasów kierowców nadjeżdżających w stronę z skrzyżowania z Mickiewicza od strony rynku. Według opinii drogowców separatory jako mało widoczne mogą wręcz sytuację pogorszyć. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji  Separatorów ruchu na Jagiellońskiej nie będzie, bo… są niebezpieczne jednocześnie zapraszając do udziału w dyskusji samych mieszkańców Nowego Sącza. Dziś prezentujemy pierwsze stanowisko w tej sprawie, które nie sprowadza się jedynie do konkluzji, że kierowcy po prostu nie potrafią jeździć.

- W związku z często występującymi wypadkami na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Mickiewicza, wpadł mi do głowy pomysł, że można byłoby przerzucić ruch pojazdów na odcinku Jagiellońska/Mickiewicza do Jagiellońska/Staszica na drugą stronę jezdni, w miejscu gdzie są teraz miejsca postojowe – napisał do nas pan Tomasz Fijałkowski. - Zwiększyłoby to ilość miejsca na zatrzymanie pojazdów wyjeżdżających z osiedla Wólki, a tym samym polepszyło widoczność pojazdów jadących Jagiellońską a także polepszyłaby się widoczność kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Staszica – argumentuje Czytelnik, który załączył grafiki obrazujące to rozwiązanie na mapie.

Zobacz też: Radny żądał przebudowy Ronda Solidarności, miasto powiedziało: nie!

Na jego prośbę przekażemy tę informację do Miejskiego Zarządu Dróg i nadal zachęcamy Was do nadsyłania komentarzy w tej sprawie: gdzie i jakie zmiany w układzie komunikacyjnym miasta należałoby wprowadzić, żeby na naszych drogach zrobiło się naprawdę bezpiecznie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce