Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
26/03/2023 - 16:15

To inwestycja bez precedensu! Stary Sącz wyda na nią 6 milionów!

Udało – burmistrz Jacek Lelek podpisał właśnie umowę na realizację bezprecedensowej inwestycji. Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy będzie kosztować – po negocjacjach – ponad 6 milionów złotych!

Stary Sącz wyda na to ponad 6 milionów! To inwestycja bez precedensu

Przypomnijmy, że swoje oferty na realizację przedsięwzięcia złożyły aż cztery firmy. Ale choć część z nich mieściła się w finansowych założeniach gminy, to Stary Sącz przetarg unieważnił. - Wszystkie oferty były z takimi błędami merytorycznymi, że uniemożliwiało to nam możliwość wezwania do ich uzupełnienia. Nie było innej możliwości, musieliśmy przetarg unieważnić – wyjaśniał bez owijania w bawełnę zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz w żałobie. Nie żyje Jan Gonciarz, były zastępca burmistrza Mariana Cyconia

-  Przepisy w takiej sytuacji zostawiają nam furtkę i pozwalają na przeprowadzenie negocjacji. I takie negocjacje prowadzimy z firmą, która złożyła najtańszą ofertę – zastrzegał jeszcze kilka dni temu.

Dziś już możemy poinformować, że negocjacje zakończyły się powodzeniem. Stary Sącz podpisał właśnie umowę na realizację zadania z firmą INSTALACJE BUDOWNICTWO Marcin Pietruszka. Przedsiębiorstwo z Podegrodzia za prace zaoferowało po negocjacjach cenę 6 095 158 83 zł. Budowa ruszy w tym roku i potrwa około 2 lat.

- To jest dla nas bardzo ważna inwestycja w obszarze polityki społecznej i cieszę się, że uda się nie tylko poprawić warunki podopiecznym Gniazda, ale nawet rozszerzyć działalność o terapię i rehabilitację - podkreśla burmistrz Jacek Lelek.

- Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, gdyż prace będą prowadzone na „żywym organizmie”. Najpierw rozpocznie się dobudowa nowej części, jej odbiór i potem przeprowadzka podopiecznych i kadry. Następnie wykonawca wejdzie na starą część i dokona gruntownej przebudowy - zaznacza a my dodajmy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w jesieni tego roku nowa część budynku będzie już w stanie surowym otwartym. ([email protected] Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu