Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
10/11/2019 - 22:20

Informatyzacja na podegrodzkich cmentarzach. Dziś znajdziesz każdy grób w gminie

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało informatyzacja wkroczyła na cmentarze komunalne w Podegrodziu. Co to oznacza w praktyce? Na interaktywnych planach wszystkich czterech cmentarzy znaleźć można dane o wszystkich grobach, osobach w nich pochowanych. A pewność co do identyfikacji miejsca daje dołączone zdjęcie zmarłego.

To bardzo ważna informacja, bo często rodziny i przyjaciele rozjeżdżają się po świecie i nie mają ze sobą stałego kontaktu. Tym samym znaleźć grób bliskiego zmarłego jest czasem bardzo trudno. Szczególnie wtedy gdy nie żyją też inni jego krewni a odwiedzający nie byli na pogrzebie lub nie pamiętają lokalizacji mogiły, bo przecież cmentarze się ciągle rozrastają. Wychodząc naprzeciw w rozwiązaniu podobnych problemów gmina Podegrodzie zinwentaryzowała wszystkie swoje metropolie a dane na ich temat umieściła na portalu http://mogily.pl/start/g-cmentarze-podegrodzie

Oprócz wspomnianego Interaktywnego Planu Cmentarza (w Podegrodziu, Podrzeczu, Gostwicy i Brzeznej) jest galeria zdjęć nagrobków i krzyży, informacja o rocznicy śmierci zmarłych danego dnia kalendarzowego. Zbierane są dane do zakładki Znani Zmarli, gdzie znaleźć będzie można krótkie notki biograficzne osób ważnych dla funkcjonowania podegrodzkiego samorządu i miejscowej społeczności.

Zobacz też: Podegrodzie: ile gmina zarobi na pogrzebach?

Jest też Wirtualny Spacer – doskonałe narzędzie do zdalnej przechadzki po nekropolii a tym samym zorientowania się co do położenia konkretnej mogiły.

Najważniejszą częścią systemu jest jednak Wyszukiwarka, dzięki której wpisując imię i nazwisko zmarłego otrzymamy dokładne dane o lokalizacji mogiły wraz z jej zdjęciem. Przy wyszukiwaniu interesujących nas informacji można również posłużyć się datą urodzenia lub śmierci zmarłego.

Jest też możliwość zamówienia usługi, w ramach której otrzymywać będziemy przypomnienie o rocznicy śmierci lub o terminie wniesienia opłaty za miejsce pochówku. Dodatkowo możemy zapalić wirtualny znicz dając znać, że pamiętamy mimo że nie zawsze możemy hołd zmarłemu oddać w czasie osobistej wizyty na cmentarzu.

Aplikacja działa we wszystkich systemach mobilnych a koszt jej stworzenia i obsługi samorząd wziął na siebie.

ES [email protected] Fot.: print screen http://mogily.pl/start/g-cmentarze-podegrodzieDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe