Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
16/02/2020 - 10:50

I znów cała Polska usłyszy w Polsacie o skandalu w gminie Chełmiec

Dziś po raz kolejny tematem programu telewizji Polsat „Państwo w Państwie” będzie los mieszkańców przysiółka Łazy w Marcinkowicach w gminie Chełmiec. Mieszkańców, którzy już od prawie roku pozbawieniu są drogi dojazdowej do swoich domów. Czy jest realna szansa, by wymusić na władzach gminy rozwiązanie problemu?

I znów cała Polska usłyszy w Polsacie o skandalu w gminie Chełmiec

Zobacz też: Sąd bezwzględnie nakazał kopalni odbudować przejazd dla odciętych Łazów

Bezprawna likwidacja drogi, która do Łazów prowadziła od kilkudziesięciu lat przez tereny należącej w całości do gminy Kopalni Surowców Skalnych Klęczany, budowa kolejnej drogi – bez projektu budowlanego, bez zmiany planu przestrzennego zagospodarowania na terenach dziś widniejących jako działki rolne zagrożone zjawiskami osuwiskowymi, bez pełnego tytułu własności do działek, ale za to z pieniędzy publicznych. Próba spacyfikowania radnego, który walczy o prawa odciętych mieszkańców i jest zarazem pracownikiem kopalni – radnemu wręczono najpierw naganę a potem wypowiedzenie dyscyplinarne za działanie na szkodę kopalni tylko dlatego, że powiedział wprost, że tak jak zrobiono z drogą przez kopalnię, robić nie wolno.

Zobacz też: Chełmiec: radny wygarnął wójtowi prawdę na sesji, więc zwolnili go z pracy?

To zaledwie początek długiej listy grzechów, które gmina Chełmiec popełniła w tej sprawie. I co? I nic. Dlaczego? O tym dziś poszkodowani i dziennikarka portalu Sądeczanin będą rozmawiać w studiu Polsatu z przedstawicielami polskich władz.

Emisja programu już dziś, 16 lutego o godzinie 19.30 na antenie Polsatu i Polsatu News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RED Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)