Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
26/08/2023 - 15:55

Gwałtowna burza w regionie. Powalone drzewa, grad wielkości śliwek [ZDJĘCIA]

Niestety, po raz kolejny sprawdziły się prognozy synoptyków i w sobotnie popołudnie nad Nowym Sączem przeszła gwałtowna burza z ulewą. Podobnie było i w innych podsądeckich gminach, między innymi Kamionce Wielkiej, gminie Grybów czy gminie Gródek n/Dunajcem. Tam również sypnęło gradem. W Ptaszkowej grad miał wielkość małych śliwek. W całym regionie jest dużo powalonych drzew.

Burzowe chmury zaczęły ściągać nad Nowy Sącz już po godzinie 14. Przed godzina 15 niebo zrobiło się granatowe, słychać było grzmoty, a potem zerwała się wichura i lunęło jak z cebra.

Ulewa była gwałtowna i bardzo intensywna. Trwała może kilkanaście minut i jak szybko nadciągnęła nad miasto, tak szybko intensywne opady ustały. Po przejściu nawałnicy dyżurny w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu odebrał zgłoszenia o braku prądu m.in. przy ul. Starowiejskiej oraz ul. Podgórskiej w Nowym Sączu. O tym alarmowali mieszkańcy.

Na Sądecczyźnie wyglądało to gorzej

Zaraz po zakończeniu burzy u sądeckich strażaków rozdzwoniły się telefony dosłownie urywały się.

- Jest dużo powalonych drzew – powiedziała „Sądeczaninowi” dyżurna w Komendzie Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Przepraszam. Nie mogę rozmawiać – mam tyle zgłoszeń.

Od komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Pawła Motyki dowiedzieliśmy się, że popołudniowa burza bardziej szalała w regionie, niż w Sączu. Jej skutki były widoczne na terenach na północ od Nowego Sącza.

W Kamionce Wielkiej, Królowej, a także w Ptaszkowej koło Grybowa spadł grad. W Ptaszkowej lodowe kulki miały wielkość małych śliwek. Znowu groźnie było w gminie Gródek nad Dunajcem.

Strażacy interweniowali także w innych miejscowościach Sądecczyzny ratownicy pracują w terenie. Trwa usuwanie skutków gwałtownej, burzowej nawałnicy, między innymi drzew powalonych na drogi i posesje.

([email protected], fot. IM, fb/Paweł Motyka, Czytelnik – pan Norbert)

Gwałtowna burza w regionie. Powalone drzewa, grad wielkości śliwek [ZDJĘCIA]
Niestety, po raz kolejny sprawdziły się prognozy synoptyków i w sobotnie popołudnie nad Nowym Sączem przeszła gwałtowna burza z ulewą. Podobnie było i w innych podsądeckich gminach, między innymi Kamionce Wielkiej, gminie Grybów czy gminie Gródek n/Dunajcem. Tam również sypnęło gradem. W Ptaszkowej grad miał wielkość małych śliwek. W całym regionie jest dużo powalonych drzew


Dziękujemy za przesłanie błędu