Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
07/04/2024 - 22:50

Grzegorz Biedroń: Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na samodzielne rządy w sejmiku

Grzegorz Biedroń, numer jeden na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Małopolskiego, na gorąco komentuje przewidywane wyniki wyborów samorządowych.

Grzegorz Biedroń

ZOBACZ TEŻ NASZĄ RELCJĘ LIVE: Kto będzie rządził w naszym regionie. Wyniki głosowania na prezydentów, wójtów, burmistrzów i radnych

Grzegorz Biedroń w rozmowie z "Sądeczaninem", jaką przeprowadziliśmy tuż po zamknięciu lokali wyborczych, ocenia, że prognozowane wyniki dla Małopolski na pewno są dobre. A to może oznaczać, że Prawo i Sprawiedliwość odzyska samordzielną większość.

- Oczywiście, zadecydują o tym, zapewne jutro, twarde wyniki z poszczególnych obwodów - zastrzega Grzegorz Biedroń. Jego zdaniem większość może nie będzie już tak znacząca jak pięć lat temu, gdy PiS zyskał 24 z 39 mandatów w sejmiku, ale 20 mandatów, na jakie liczy w wyniku obecnych wyborów może się okazac zupełnie wystarczające. Zwłaszcza, że zdaniem Grzegorza Biedronia istnieje możliwość utworzenia koalicji jeśli nie z innymi ugrupowaniami, to na pewno przekonania do współpracy poszczególnych radnych, zwłaszcza tych, o podobnych poglądach w kwestiach socjalnych.

- To oznaczałoby, że będziemy mogli realizować swój program da dobra mieszkańców całego województwa - dodaje Grzegorz Biedroń. - Widać też, że bardzo agresywna kampania, jaką prowadził Donald Tusk, jak widać nie jest już skuteczna i przestaje działać na polskie społeczeństwo. Mam nadzieję, że w najblliższych czasie rząd przedstawi wreszcie choćby zarysy jakiegoś pozytywnego programupłonię, nastąpi ostudzenie emocji i walki na argumenty. ([email protected]) fot. tkDziękujemy za przesłanie błędu