Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
20/07/2021 - 13:10

Grybów: statystyki nie kłamią. Z roku na rok rośnie liczba przestępstw

Z raportu o stanie Grybowa wynika, że z roku na rok w mieście rośnie liczba przestępstw. Na szczęście, w 2020 roku nie było żadnego zabójstwa oraz śmiertelnego wypadku drogowego. Dużo pracy mieli natomiast strażacy

fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne

Jak pisaliśmy wcześniej, w gminie Grybów utrzymuje się wysoka przestępczość. Tym razem sprawdziliśmy jak pod kątem bezpieczeństwa wyglądają statystyki w mieście. Informacji na ten temat dostarcza raport o jego stanie w 2020 roku.

Łącznie na terenie Grybowa odnotowano 81 przestępstw, a więc o 14 więcej niż w roku poprzednim. Tendencja wzrostowa jest obserwowana od kilku lat, co może budzić pewien niepokój. Na szczęście nie doszło do żadnego zabójstwa. Uniknięto również wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Komisariat Policji, działający na terenie Grybowa, swoim zasięgiem obejmuje także gminy Grybów i Korzenna. Zarejestrował w nich łącznie 871 zgłoszeń, z czego 71,13% zostało potwierdzonych. W przypadku 4 osób wystąpiono z wnioskiem o skierowanie na leczenie odwykowe.

W Grybowie funkcjonuje także jednostka OSP Grybów-Biała. W roku 2020 liczyła 68 członków zwyczajnych, 2 członków honorowych i 13 członków wspierających, 27 druhów to kobiety. Łącznie wyjeżdżała 119 razy do akcji ratowniczych, w tym 32 razy do pożarów. 5 alarmów było fałszywych.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że jednostka uczestniczyła w dostarczaniu na teren miasta i gminy Grybów, przekazywanych przez agencję rezerw materiałowych, maseczek i płynów dezynfekujących. Świadczyła również pomoc na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej, przy dostarczaniu żywności dla mieszkańców .

Na utrzymanie jej gotowości bojowej samorząd przeznaczył w 2020 roku ponad 31,5 tysiąca złotych. Ponadto miasto na finansowe wsparcie komisariatu policji w Grybowie przekazało 6 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na realizację służb ponadnormatywnych, oraz 1 000 zł na nagrody dla wyróżniających się policjantów. Przybyły także dwa specjalistyczne samochody. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021