Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
08/06/2020 - 10:30

Gródek nad Dunajcem: wzdłuż Jeziora Rożnowskiego w końcu pojawi się duży parking

Inwestycja to kolejny etap zagospodarowania brzegów Jeziora Rożnowskiego obejmujący rejon Bartkowej-Posadowej. W miejscowości znajdują się tereny odzyskane po rekultywacji obrzeży jeziora, które okazały się doskonałe pod budowę przestronnego parkingu.

Samo zagospodarowanie centrum miejscowości Bartkowa-Posadowa poprzez budowę miejsc postojowych nad Jeziorem Rożnowskim odbywa się w ramach realizacji zadania pod nazwą: „Kształtowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości: Podole-Górowa, Przydonica, Bartkowa-Posadowa”.

W weekendy setki turystów odwiedzają malowniczy Gródek nad Dunajcem. Trudno się dziwić. Czerwcowa pogoda jest idealna na wypad z rodziną albo ze znajomymi nad jezioro. Odwiedzający nie mają jednak gdzie parkować. Brakuje miejsca, a samochody zostawiane są na dzikich parkingach i w zaroślach, w dodatku z dala od plaży.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: masz dość stania w korkach? Sprawdź objazd przez Korzenną!

Sytuacja już niebawem ulegnie zmianie. Wzdłuż brzegu jeziora pojawią się zupełnie nowe, przestronne miejsca parkingowe. To duże ułatwienie dla przyjezdnych, którzy mają ze sobą leżaki, wózki dziecięce i namioty, a także dla osób niepełnosprawnych.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag

Gródek nad Dunajcem: wzdłuż Jeziora Rożnowskiego w końcu pojawi się duży parking
Fot. Daniel Szlag


Dziękujemy za przesłanie błędu