Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
03/05/2021 - 21:05

Gorlice: obchody święta ustanowienia Konstytucji w cieniu pandemii

Pandemia koronawirusa nie pozwoliła na huczne obchody święta ustanowienia konstytucji. W Gorlicach przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty pod pomnikiem niepodległości i wzięli udział we mszy św. w intencji ojczyzny.

3 maja w całym kraju organizowane są obchodu święta ustanowienia konstytucji. Mimo że pandemia nie pozwala, aby obchodzone były w takiej formie jak w latach ubiegłych, to władze starają się dochować tradycji.

Zobacz także: W Gorlicach szczepią się na potęgę, bo rano ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Tak było również w Gorlicach, gdzie w sposób symboliczny  przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych upamiętnili 230. rocznicę przyjęcia konstytucji. Wzięli oni udział we mszy świętej oraz złożyli wiązanki pod pomnikiem niepodległości.

W uroczystościach uczestniczyli - senator RP Wiktor Durlak, radna województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, starosta gorlicki Maria Gubała, burmistrz Gorlic Rafał Kukla oraz w imieniu poseł na sejm RP Barbary Bartuś - Mirosław Waląg.

Zobacz także: Gorlice: choć nie było wielu chętnych, wysprzątali brzegi rzek

Wcześniej, 2 maja przedstawiciele samorządu uczcili również 106. rocznicę bitwy pod Gorlicami. Pod centralnym krzyżem na cmentarzu wojennym nr 91 na wzgórzu Korczak, znicz i wiązankę kwiatów złożyli: Barbara Bartuś, Jadwiga Wójtowicz, Maria Gubała i burmistrz  Rafał Kukla. Na pozostałych cmentarzach wojennych znicze zapalili zastępca burmistrza Gorlic Łukasz Bałajewicz i sekretarz miasta Daniel Janeczek. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020