Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
23/05/2024 - 13:00

Gminny Dzień Strażaka: OSP Czyrna ma 75 lat, otrzyma sztandar i nową remizę

W sobotę (25 maja) w Krynicy podziękujemy strażakom za ich pracę, trud i poświęcenie na rzecz społeczności. Obchody Gminne Dnia Strażaka połączone są z jubileuszem 75-lecia OSP Czyrna, wręczeniem sztandaru oraz oddania do użytku nowej remizy dla tej jednostki.

W sobotę (25 maja) w Krynicy-Zdroju podziękujemy wszystkim strażakom za ich pracę, trud i poświęcenie na rzecz społeczności. Gminne obchody Dnia Strażaka rozpocznie msza św. oprawiona w Kościele Zdrojowym, o godz. 15. 30. 

Następnie uczestnicy wydarzenia, w towarzystwie kompanii honorowej i Orkiestry Dętej Florynka, pocztów sztandarowych, przemaszerują na płytę deptaka. Tutaj, rozpoczną się oficjalne uroczystości, połączone z jubileuszem 75-lecia OSP Czyrna. Tego dnia w tej miejscowości zostanie też oddana do użytku nowa remiza. 

Na terenie gminy Krynica-Zdrój, oprócz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, działają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Są to OSP Czyrna, Tylicz, Muszynka, Piorunka, Berest, Polany, Mochnaczce Wyżna i Niżna.  

Na sobotnie uroczystości zapraszają: Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP Krynica, OSP Czyrna, oraz władze miasta. (MK) fot. arch. (MK), plakat organizatora. Dziękujemy za przesłanie błędu