Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
15/01/2020 - 22:35

Gmina Nawojowa kontroluje czym jej mieszkańcy palą w domowych piecach

Mieszkańcy gminy, którzy przestrzegają wytycznych dotyczących prawidłowego palenia w piecach centralnego ogrzewania, mogą być spokojni. Pozostali sporo ryzykują.

- Na terenie gminy trwają kontrole przestrzegania przepisów w zakresie spalania odpadów oraz zapisów uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzania ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw - informują urzędnicy.

Zobacz: Gmina Nawojowa ma już budżet na 2020 rok. Inwestycyjnego szaleństwa nie będzie

Działanie podlega ścisłym regułom. - Przypominamy, że kontrole przeprowadzane są przez upoważnionych pracowników Urzędu Gminy Nawojowa. Osoby uprawnione do kontroli  mają prawo do wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6 do 22, wykonania niezbędnych czynności kontrolnych, w tym pobrania próbek z paleniska do analizy, a w przypadku utrudniania kontroli wezwać policję - dowiadujemy się w gminie.

- W przypadku wykrycia nieprawidłowości, właściciel budynku może spodziewać się ponownej kontroli, dotyczącej sposobu usunięcia nieprawidłowości - ostrzegają urzędnicy.

([email protected]). Fot. MŚDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)