Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/01/2022 - 10:20

Gmina Grybów w żałobie. Zmarł Andrzej Kruczek, zasłużony dla Cieniawy prezes OSP

Bardzo smutne informacje napłynęły z gminy Grybów. W wieku 61 lat zmarł Andrzej Kruczek. Był wieloletnim prezesem OSP Cieniawa, odznaczonym licznymi wyróżnieniami. Pogrzeb odbędzie się w sobotę.

W grudniu dużym wstrząsem dla Grybowa była śmierć śp. Jarosława Glińskiego, byłego dyrektora i radnego, który odszedł w wieku 47 lat. Również styczeń rozpoczął się od bardzo smutnej informacji, tym razem z Gminy Grybów.

W wieku 61 lat zmarł Andrzej Kruczek. Człowiek bardzo dobrze znany lokalnej społeczności. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa OSP Cieniawa. Bardzo długo był również prezesem zarządu spółki wodociągowej w Cieniawie.

Za swoją postawę otrzymywał liczne odznaczenia. Został mu przyznany m.in. złoty medal za zasługi dla pożarnictwa czy złote jabłko sądeckie za zasługi dla powiatu nowosądeckiego. Jak wspominają go przyjaciele był wspaniałym kolegą, mężem, ojcem i dziadkiem.

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej” – czytamy na klepsydrze. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę (08.01) o godzinie 10 w kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. O 9:15 nastąpi wyprowadzenie z kaplicy. Wartę honorową w kościele będzie pełniła Ochotnicza Straż Pożarna. ([email protected], fot.: Cieniawa.info)Dziękujemy za przesłanie błędu