Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
09/12/2019 - 20:40

Gmina Chełmiec: jest projekt drogi dla odciętego osiedla

Gmina Chełmiec: do nadzoru budowlanego trafił projekt drogi do odciętego od świata osiedla Łazy w Marcinkowicach. Czy dokument wystarczy by zalegalizować samowolę budowlaną, której dopuścił się samorząd?

Gmina Chełmiec odkupuje grzechy – jest projekt drogi dla odciętego osiedla

Kopalnia Surowców Skalnych Klęczany zlikwidowała kilka miesięcy temu drogę gminną biegnącą po jej terenie, która była zarazem jedyną drogą dojazdową do osiedla Łazy w Marcinkowicach. W zamian gmina wybudowała mieszkańcom drogę alternatywną z drugiej strony, na terenach o nieuregulowanych do końca sprawach własnościowych wpisanych do planu przestrzennego zagospodarowania jako nieużytki i to na terenie zagrożonym osuwiskami.

Drogę wytrasowano bez żadnego projektu a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął ją jako samowolę budowlaną. Mieszkańcy osiedla na kilka miesięcy zostali odcięci od świata. Z zamkniętej drogi nie mogą korzystać ani służby ratunkowe, ani komunalne. Nawet listonosz nie może dostarczyć tu poczty. Problem poruszono nawet na łamach programu „Państwo w Państwie” telewizji Polsat.

Zobacz też: Chełmiec i Marcinkowice: donos czy urzędnicza głupota? Kto odciął osiedle Łazy

Jeszcze na kilka tygodni przed jego emisją wójt zadeklarował, że gmina szuka projektanta, który przygotuje projekt legalizacyjny dojazdu a już po programie grzmiał na sesji, że to media, czyli Polsat i Sądeczanin odstraszyły potencjalnych wykonawców projektu bojących się medialnej wrzawy wokół uchybień samorządu.

Zobacz też: Wójt „bezczelny czy głupi?” Polsat udostępnił cały materiał z Chełmca

Teraz jednak mamy w końcu dobre wiadomości. Nieśmiało nawet liczymy na przełom, bo jak nam się udało potwierdzić w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Nowosądeckiego gmina Chełmiec w końcu ów projekt przedłożyła. Jak informuje inspektor Janusz Golec obecnie trwa analiza złożonych dokumentów i na ostateczny werdykt, czy projekt nadaje się do wdrożenia czy nie, trzeba jeszcze zaczekać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)