Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
20/07/2023 - 12:55

Gdzie jest burza. Synoptycy dziś też wydali pogodowe alerty dla Nowego Sącza

Podtopione domy, zalane drogi, uszkodzone mosty, takie szkody poczyniły nawałnice, jakie przetoczyły się nad naszym regionem. Niestety, czwartek jest kolejnym dniem niepokojących prognoz synoptyków, którzy znowu ogłosili pogodowy alert dla naszego regionu.

W Nowym Sączu było oberwanie chmury, w Korzennej zrobiło się biało, gradowych kulek. Przez ostatnie dni wszystko przebiegło według czarnego pogodowego scenariusza napisanego przez synoptyków.  

Czytaj też Straszna nawałnica nad Nowym Sączem. Jazda autem po mieście to był hardcore [WIDEO]

Czy zapowiada się koszmarna powtórka? Także i dziś został ogłoszony pogodowy alert dla  naszego regionu.

Do  godziny dwudziestej  prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Miejscami grad – ostrzega IMGW.  Prawdopodobieństwo  spełnienia się tej prognozy jest szacowane na  80 procent.

Czytaj też Dwa mosty nie wytrzymały naporu wody, jezdnie były jak rwące potoki. Katastrofalne skutki nawałnicy [WIDEO][ZDJĘCIA]

Gdzie nawałnice szykują się do ataku. Śledzą to Polscy Łowcy Burz.

Jak podają meteorolodzy, do naszego kraju napływają chłodniejsze, wilgotne masy powietrza pochodzenia polarnego-morskiego. Burze będą się przemieszczać z zachodu na wschód, z nieznacznym odchyleniem w kierunku południowo-wschodnim. ([email protected]) dot. RGDziękujemy za przesłanie błędu