Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
22/03/2024 - 16:50

Fundacja Sądecka, SKT Sądeczanin i Fundacja Festiwal Biegów docenione za pracę na rzecz lokalnej społeczności

Ich praca na rzecz lokalnych środowisk została doceniona. Fundacja Sądecka, SKT Sądeczanin oraz Fundacja Festiwal Biegów maja szczególny powód do dumy.

Ponad 900 tys. złotych – właśnie taką kwotę przeznaczyły w tym roku władze powiatu nowosądeckiego na dotacje w konkursach SĄDECKIE dla organizacji pozarządowych.

Dzisiaj kolejne promesy przekazał przedstawicielom NGO starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 - Jestem dumny, że na Sądecczyźnie działa tyle fundacji i stowarzyszeń – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Co roku przekazujemy dla was dotacje i co roku są to większe kwoty. Państwa działalność jest nieoceniona, angażuje lokalne społeczności i służy ich integracji. Bardzo za to dziękuję!

Wśród tych, którzy w szczególny sposób angażują się w pracę na rzecz lokalnych środowisk jest Fundacja Sądecka, oraz Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin.  Obydwie  organizacje  otrzymały promesy w konkursie KULTURALNE SĄDECKIE.  Odebrała je Małgorzata Borczyk, dyrektor wykonawczy Fundacji Sądeckiej.

W konkursie SPORTOWE SĄDECKIE Dotację otrzymała także reprezentowana przez Grzegorza Piechotkę Fundacja Festiwal Biegów, która jest organizatorem Festiwalu Biegowego w Piwnicznej. W tym gronie znalazła się też Fundacja Sądecka, która otrzymała  również promesę w konkursie ZDROWE SĄDECKIE. (źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu