Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
16/01/2018 - 13:10

Emilia, Franciszek, a może Lia bądź Gilbert. Jakie imiona cieszyły się popularnością w 2017 roku?

Jakie imiona wybierali dla swoich pociech mieszkańcy gminy Korzenna w minionym roku? Okazuje się, że dominowały tradycyjne, takie jak Emilia czy Franciszek. Ale nie brakowało także imion rzadkich, wśród których były i takie, które w nowożytnej historii gminy jeszcze nie występowały.

W 2017 roku w gminie Korzenna najpopularniejszym imieniem żeńskim była Emilia. Właśnie to imię rodzice najchętniej wybierali dla swoich córek. Bardzo często pojawiały się także: Aleksandra, Julia czy Gabriela. W czołówce znalazły się również Milena i Zuzanna, które w poprzednich latach nie cieszyły się popularnością.

Dla chłopca najczęściej wybierano imię Franciszek. Często pojawiał się też Kacper, Bartłomiej, Hubert, Jan oraz Miłosz.

Nie brakowało również imion nowoczesnych. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii gminy pojawiło się imię Lia. Bardzo rzadko wybierane były również Marika i Zoja oraz zapomniana przez lata Rita. Wśród chłopców po długiej nieobecności pojawił się Leon, a także Alan i Gilbert. Rodzice nadali takie imiona swoim pociechom najprawdopodobniej z uwagi na zagraniczne wyjazdy i możliwość zamieszkania poza granicami Polski.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)