Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
02/05/2019 - 10:05

Ekologiczna nowoczesność zawita do Nowego Sącza? Jest szansa

Prawdopodobne jest, że w Nowym Sączu podobnie jak w Krakowie, wprowadzone zostanie rozwiązanie ekologiczne pozwalające mieszkańcom na poprawę czystości miasta.

O co dokładnie chodzi? Radni z klubu „Wybieram Nowy Sącz” mają zamiar złożyć projekt uchwały, aby miasto pozyskało urządzenie do skupu plastikowych butelek, potocznie zwane butelkomatem. Takie rozwiązanie 17 kwietnia wprowadzono w Krakowie i w tamtejszym Urzędzie Miasta można oddawać butelki i za każdą otrzymywać po 10 groszy. Nowość z miejsca zyskała popularność.

- Mamy gotowy już stosowny projekt uchwały i złożymy go w biurze rady. Skoro takie urządzenie przyjęło się i cieszy się popularnością w stolicy naszego województwa, to czemu podobnie nie miałoby być w Nowym Sączu? Jestem dobrej myśli - powiedział Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Wraz z odpowiednią akcją edukacyjną ma on zachęcić mieszkańców do działań ekologicznych, a także utylizowania zurzytych plastikowych butelek zamiast wyrzucania ich do śmietnika. Zbyt często się zdarza, że takie odpady trafiają na brzegi rzek czy podmiejskie zarośla i właśnie w walce z tym ma pomóc butelkomat. .

Przy wkładaniu butelek do automatu najważniejsze jest, aby znajdował się na nich kod kreskowy, który urządzenie będzie sczytywać umożliwiając ich oddanie.

MŚ ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)