Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/04/2019 - 12:00

Egzamin gimnazjalny dobiegł końca. Dzisiaj uczniowie zdawali język obcy

Trzydniowy egzamin gimnazjalny dobiegł już końca. Emocje już powoli opadają, stres mija. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

Egzamin gimnazjalny dobiegł już końca. Dzisiaj o godzinie 9 uczniowie zmierzyli się z językiem obcym na poziomie podstawowym. Egzamin trwał godzinę. O godzinie 11 sprawdzili swoją wiedzę z języka obcego na poziomie rozszerzonym.

Zobacz też Dzisiaj kolejny dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zdają przedmioty ścisłe

Do poziomu podstawowego z języka obcego musieli przystąpić wszyscy uczniowie, ponieważ jest to egzamin obowiązkowy. Natomiast z poziomem rozszerzonym zmierzyli się tylko ci, którzy wybrali w gimnazjum ten sam język, jakiego uczyli się w szkole podstawowej. Egzamin rozszerzony mogły zdawać również te osoby, które chciały sprawdzić swoje umiejętności z tego przedmiotu.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, najwięcej gimnazjalistów wybrało język angielski. Bardzo popularny był też język niemiecki i rosyjski.

Zobacz też Gimnazjaliści mają już egzamin humanistyczny za sobą. Jak im poszło?

Przypomnijmy. Trzydniowy egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę 10 kwietnia. W tym dniu uczniowie zdawali przedmioty humanistyczne, a więc język polski, historię i wiedzę o społeczeństwie. Następnego dnia w czwartek zmierzyli się z przedmiotami ścisłymi - matematyką, biologią, chemią, fizyką i geografią.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna arch. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)