Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
27/04/2022 - 15:20

E-hulajnogą po Nowym Sączu. Drożej niż w Krakowie

Niektórzy są bardzo zadowoleni z faktu, że tego typu usługa jest wreszcie dostępna w mieście. Nie brakuje jednak także nieco bardziej krytycznych głosów. Przejazd jest bowiem sporym wydatkiem, a e-hulajnogi nie można zostawić byle gdzie.

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą z e-hulajnóg korzystać od świąt Wielkanocy. Na ulicach możemy je zatem obserwować już od ponad tygodnia. Skorzystać z nich zdecydowało się już wielu mieszkańców, którzy dzielą się swoimi wrażeniami.

Duża część z nich jest bardzo zadowolona, że coś takiego w mieście się pojawiło. Mogą dzięki szybciej się poruszać, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy stanie samochodem w korku zajmuje mnóstwo czasu.

Z drugiej strony pojawiają się głosy, że jest to usługa bardzo droga. Uruchomienie hulajnogi kosztuje 2 zł, a  za każdą minutę zapłacimy 69 groszy. Minuta postoju kosztować będzie natomiast 9 groszy. 15 proc. zniżkę zapewnia Karta Nowosądeczanina..

Za godzinę jazdy zapłacimy więc około 40 zł. Dla przykładu, bilet miesięczny MPK w strefie miejskiej kosztuje 86 zł. Z kolei w Krakowie, opłata początkowa za e-hulajnogi Bird wynosi 1 zł, a każda kolejna minuta to 15 groszy (oprócz tego są również m.in. e-hulajnogi  Tier – 2,50 zł za odblokowanie i 45 groszy za minutę).

Uwagę zwraca też kwestia parkowania hulajnóg. Należy pamiętać, że nie możemy ich zostawiać na terenie kościołów, cmentarzy, stref płatnego parkowania, szpitala, MORD-u, na stacjach i przystankach PKP oraz w korytach rzek.

Nie powinny się znajdować także na ścieżkach rowerowych, mostach, wiaduktach czy w budynkach. Nie mogą blokować chodników, przejść dla pieszych, przystanków czy drzwi do sklepów. Nie wszyscy się jednak do tego stosują. Zdjęć, na których widać, że są źle zaparkowane w internecie nie brakuje.

A co Państwo sądzicie? Jak oceniacie funkcjonowanie e-hulajnóg w Nowym Sączu? Jesteście zadowoleni, że pojawiły się w mieście? Czekamy na Wasze opinie. ([email protected], fot.: MP, czytelnik).Dziękujemy za przesłanie błędu