Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
30/03/2023 - 11:20

Duże zmiany w gorlickiej Radzie Miasta. Wszystko na rok przed końcem kadencji

Na rok przed końcem kadencji, w samorządach cały czas jest bardzo ciekawie. W gorlickiej Radzie Miasta powstał nowy klub, co pociągnęło za sobą również zmiany w prezydium. Nowy wiceprzewodniczący ma konkretne plany na najbliższe miesiące.

Zmiany w Radzie Miasta Gorlice

W przyszłym roku czekają nas wybory samorządowe. Trwająca kadencja jest rekordowo długo. Według początkowych planów miała trwać pięć lat, ale wiemy już, że do urn udamy się dopiero wiosną 2024 roku. Wciąż dzieje się zatem bardzo dużo.

Przykładem jest chociażby Rada Miasta Gorlice, w której doszło do dużych zmian. Powołany został klub Polska 2050, w którego skład wchodzą Jolanta Dobek, Lucyna Jamro, Beata Kalisz, Tomasz Szczepanik i Jan Wojnarski.

To jednak nie wszystko. Nowy przedstawiciel znalazł się również w prezydium rady. Z funkcji wiceprzewodniczącego odwołany został Ryszard Ludwin. Argumentowane było to faktem, że Beata Mikrut-Kawa (druga z wiceprzewodniczących) powinna nadal sprawować swoją funkcję, bo jest jedyną kobietą w prezydium oraz odpowiada za młodzieżową Radę Miasta. Nowym wiceprzewodniczącym został Tomasz Szczepanik (jednocześnie przewodniczący Polski 2050 w Radzie Miasta).

- Nasz klub liczy 5 członków, a więc tyle samo, ilu jest w drugim co do wielkości klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Klub radnych PiS do tej pory miał dwie osoby w prezydium Rady Miasta, więc zasadnym było zrównoważenie reprezentacji. Z tej racji stałem się naturalnym kandydatem. Osobiście nominację na to stanowisko, z ramienia klubu Polska 2050, odebrałem jako obdarzenie mnie zaufaniem przez Radę Miasta i będę starał się wypełniać swoje zadania najlepiej jak potrafię – mówi „Sądeczaninowi” Tomasz Szczepanik.

Nowy wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorlice

Choć tego typu zmiany bardzo w wielu przypadkach odbijają się pozytywnym echem, to często rodzą również napięcia. Jak sytuacja będzie wyglądała w przypadku Gorlic?

- Myślę, że zwiększenie pluralizmu w prezydium Rady Miasta może dać gwarancję wypracowywania lepszych rozwiązań w kluczowych dla miasta sprawach – ocenia nowy wiceprzewodniczący.

Tomasz Szczepanik wyjaśnia, że priorytetem jest dla komunikacja w Gorlicach. Zapewnia, że swoimi działaniami chce doprowadzić do jej usprawnienia. Jak twierdzi, miasto nie może sobie pozwolić na wykluczenie komunikacyjne.

- Uważam także, że powinniśmy podejmować kampanie informacyjne dotyczące ekologii, aby mieszkańcy świadomie i z własnych przekonań wybierali ekologiczne źródła ogrzewania, a przede wszystkim mieli świadomość szkodliwości palenia niewłaściwym opałem – dodaje Tomasz Szczepanik. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Dziękujemy za przesłanie błędu