Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
19/07/2018 - 20:00

Dunajec zagroził Romom z Maszkowic. Pilnowali ich strażacy

Choć w gminie Łącko ulewy nie wyrządziły większych szkód, to jednak chwile grozy przeżyli mieszkańcy przysiółka Opijówka i romskiego osiedla w Maszkowicach. Woda już była blisko ich domów.


W naszej gminie nie było tak dramatycznej sytuacji jak w sąsiedniej Kamienicy, ale i nam ulewne deszcze dały sie we znaki - mówi wójt Łącka Jan Dziedzina.

Czytaj też Groza! Ta droga po prostu wisi w powietrzu

W niektórych miejscowościach było naprawdę niebezpiecznie.  Kilka godzin grozy przeżyli Romowie z Maszkowic. Potok, który przepływa w pobliżu osady z godziny na  godzinę zamieniła się w rwącą rzekę.

Czytaj też Z zalanych domów trzeba było ewakuować ludzi  

- Była obawa, że wystąpi z brzegów. Na miejscu byli strażacy, gotowi w każdej chwili  nieść pomoc mieszkańcom osady. Na szczęście skończyło się tylko na strachu - mówi Jan Dziedzina.  - Niebezpiecznie było też w Jazowsku w rejonie przysiołka Opijówka. Poziom Dunajca był tak wysoki, że strażacy byli już przygotowani do budowania umocnień z worków z piaskiem.

Grozę poczuli też mieszkańcy jednego z domów w Obidzy, na który osunęła się skarpa. na szczęście i tu skończyło się na strachu. Ziemia  przysypała tylko chodnik przy domu. Ulewy nie wyrządziły większych szkód na gminnych drogach.

Czytaj też Nocny horror w gminie Kamienica. Woda odcięła ich od świata

- Jedynie do południa była nieprzejezdna droga Jazowsko - Łazy Brzyńskie, gdzie na jezdnię osunęła się ziemia ze skarpy.  Teren szybko został zabezpieczony.

-  Teraz czekamy na poprawę pogody. Na razie przestało padać, ale służby gminne pozostają w stanie pełnej gotowości - mówi wójt Dziedzina.  

[email protected] fot. archiwum.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu