Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
09/06/2024 - 18:30

Dopiero co wyburzali stary budynek. Nowa siedziba ratowników rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

Ta kluczowa inwestycja posuwa się do przodu w błyskawicznym tempie. Przy ul. Węgierskiej jest wielki plac budowy. Na nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku czekają nowosądeccy strażacy. Obiekt ma być oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Realizowana obecnie inwestycja była koniecznością. Po starej, ciasnej siedzibie jednostki ratowniczo – gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu nie ma dawno śladu, a nowy obiekt zaczyna wychodzić z ziemi. Widać już solidne betonowe fundamenty. Nowy budynek pomieści nie tylko sądeckich strażaków, ale będzie to także siedziba Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Budowa nowego obiektu ruszyła kilka miesięcy temu.

- Budowa rozpoczęła się od wyburzenia starego obiektu – powiedział „Sądeczaninowi” st. bryg. Paweł Motyka, komendant PSP w Nowym Sączu. – Budynek, którego już nie ma, stał na skarpie, nowy, znacznie większy jest budowany w tym samym miejscu. Konieczny był więc mur oporowy. Jest już skończony. Teraz przyszedł czas na fundamenty. Mam nadzieję, że już niebawem na tych fundamentach będą stawiane ściany nowej strażackiej siedziby. Na zdjęciach z drona widać słupy, między którymi znajdą się bramy wjazdowe dla samochodów

Jak zaznaczył komendant Motyka, budowa idzie zgodnie z planem. Ma nadzieję, że we wrześniu 2025 nowy strażacki budynek przy ul. Węgierskiej będzie ukończony.

- Jest to budynek dla dwóch instytucji – dodaje nasz rozmówca. – Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie.

Obecnie jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 2 znajduje się teraz w jednym z budynków, należących do spółki MPK na terenie ich bazy. Całodobowe dyżury pełni tam dziewięcioosobowa załoga strażaków. W garażach na terenie bazy MPK znajdują się także strażackie samochody i inny sprzęt.

Nowy budynek przy ul. Węgierskiej 188 będzie spełniał standardy XXI wieku i będzie w nim więcej miejsca na nasz specjalistyczny sprzęt.

Koszt budowy nowej strażnicy przy ul. Węgierskiej to niecałe 30 mln złotych. Pieniądze pochodzą z programu modernizacji służb mundurowych.

([email protected], fot. archiwum PSP w Nowym Sączu), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Dopiero co wyburzali stary budynek, a nowy już widać z ziemi [ZDJĘCIA]
Ta kluczowa inwestycja posuwa się do przodu w błyskawicznym tempie. Przy ul. Węgierskiej jest wielki plac budowy. Na nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku czekają nowosądeccy strażacy. Obiekt ma być oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu