Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
20/06/2023 - 11:45

Długo go reanimowali... Dramatyczne sceny na ścieżce rowerowej w Nowym Sączu

Poruszając się na rowerze po ścieżce, nagle zasłabł, stracił przytomność i osunął na ziemię. Jego serce przestało bić. Osoby, które widziały całe zdarzenie, a następnie strażacy i ratownicy medyczni długo go reanimowali.


Te dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielny wieczór, po godzinie osiemnastej, w pobliżu Obwodnicy Północnej w Nowym Sączu. Mężczyzna poruszający się po ścieżce na rowerze, nagle zasłabł, stracił przytomność i osunął na ziemię. Jego serce przestało bić. Osoby, które w tym czasie przejeżdżały w pobliżu i widziały całe zdarzenie, natychmiast ruszyły mężczyźnie z pomocą. Wezwały służby  ratunkowe i rozpoczęły reanimację. 

Zobacz też Ukryli to głęboko w ziemi. Nie spodziewali się, że policjanci znajdą ich kryjówkę

Już po chwili na sygnale przyjechała straż pożarna, a chwilę później pogotowie ratunkowe. Strażacy, a następnie ratownicy medyczni kontynuowali zapoczątkowaną przez osoby postronne reanimację, która przyniosła zamierzony efekt. Udało się przywrócić bicie serca około 60-letniego mężczyzny. 

Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przenieśli pacjenta do karetki, która następnie przewiozła go do szpitala w Nowym Sączu. Wielkie wyrazy uznania należą się osobom, które jako pierwsze ruszyły z pomocą poszkodowanemu rowerzyście. To m.in. dzięki nim, rowerzyście udało się przywrócić funkcje życiowe. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu