Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
28/10/2022 - 13:40

Decyzja została już podjęta! Miasto kupi samochody za ponad pół miliona złotych

Wiele ważnych decyzji zapadło podczas niedawnej sesji Rady Miasta. Radni pochylali się m.in. nad zmianą uchwały budżetowej. Duże środki na zakup samochodów popłyną do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Szczegóły wyjaśnia jego dyrektor – Marcin Rojna.

Sesja Rady Miasta w Nowym Sączu

Niezwykle burzliwa była ostatnia sesja Rady Miasta w Nowym Sączu. Gorąca dyskusja toczyła się m.in. w punkcie dotyczącym przekazania pieniędzy miejskim spółkom. Radni ostatecznie zdecydowali o dofinansowanie NOVEJ, MPEC, MPK i Sandecji, choć nie wszyscy głosowali „za”. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Pieniądze dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 

Nie były to jednak jedyne wątki finansowe. W uchwale dotyczącej zmian budżetowych znalazł się także zapis dotyczący zwiększenia wydatków majątkowych o kwotę 558 tys. zł. Ma ona pokryć koszty zakupu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) samochodów dostawczych. O wyjaśnienie szczegółów poprosiliśmy jego dyrektora Marcina Rojnę.

- Mamy w planie zakup trzech samochodów ciężarowych. Będą one przeznaczone do pracy – wyjaśnia. Jak dodaje, te które MOSiR posiada obecnie są w bardzo złym stanie i niezbędna jest ich wymiana. Mają zostać zezłomowane.

- Przybywa nam zadań, które realizujemy. Mamy Park Strzelecki, na rynek podczas imprez wozimy scenę, najazdy kablowe, barierki. Wykonujemy też usługi zewnętrzne, jak chociażby renowacje boisk. Musimy mieć zatem czym pracować – tłumaczy Marcin Rojna.

Jak się dowiedzieliśmy, samochody mają zostać kupione jeszcze w tym roku. ([email protected], fot.: Iga Michalec/ikona, Mateusz Pogwizd - zdjęcia ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu