Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
27/03/2017 - 18:40

Dajcie żyć, czyli parkować na Berka Joselewicza

O zniesienie zakazu parkowania na ulicy Berka Joselewicza w Nowym Sączu wniósł na ostatniej sesji radny Grzegorz Fecko. Dlaczego akurat w tym miejscu? Bo obok są kościoły.

Zobacz też: Piesi odpowiadają za korki na Węgierskiej? Radny chce włączyć światła przy galerii Sandecja

Na wstępie interpelacji radny podniósł, że w pobliżu są dwa wyjątkowo tłumnie odwiedzane przez wiernych kościoły: św Ducha i sądecka fara. – Oba kościoły są też cennymi zabytkami, które odwiedzają turyści – zastrzegł dodatkowo i wniósł o zniesienie zakazu w niedzielę i święta, tak by wierni, bez obaw o mandat, mogli znaleźć miejsce parkingowe. – Jest tam miejsce, że można stanąć bez stwarzania problemów dla pozostałych uczestników ruchu drogowego i pieszych – zaznaczał już w rozmowie z portalem Sądeczanin.info.

Zobacz też: Kubeł zimnej wody dla radnego Fecki: parkujcie w kościelnych nawach!

Podobny wniosek radny składał w sprawie Alei Batorego, gdzie wierni z kościoła kolejowego też mają problem z zaparkowaniem.

Przy okazji przypominamy. Organizacja Strefy Płatnego Parkowania w mieście (w tym wyznaczania jej granic, wysokości opłat, czasu obowiązywania itp.) leży w kompetencji Rady Miasta, Organizowanie miejsc postojowych to kompetencja Miejskiego Zarządu Dróg. Kontrola prawidłowości parkowania należy do Straży Miejskiej oraz Policji. Z kolei od 1 lutego spółka Sądecka Infrastruktura odpowiada za kontrolę legalności postoju na wyznaczonych parkingach (w tym prawidłowości wniesionych opłat).

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)