Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
25/02/2023 - 09:30

Cztery oferty, wszystkie odrzucone. Stary Sącz unieważnił strategiczny przetarg

Długo wyczekiwany przetarg na przebudowę i rozbudowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu okazał się fiaskiem. Bo choć gmina dostała cztery oferty, to żadna z nich nie przystawała do wymogów samorządu. Dlaczego?

Cztery oferty, wszystkie odrzucone. Stary Sącz unieważnił strategiczny przetarg

Już w grudniu ubiegłego roku, jeszcze przed uchwaleniem budżetu na 2023 jako inwestycję strategiczną - jedną  z trzech na ten rok - burmistrz Jacek Lelek wymienił właśnie przebudowę i rozbudowę Środowiskowego Domu Samopomocy Gniazdo w Starym Sączu (Cyganowice), na co samorządowi udało się zdobyć aż 6 290 000 zł dofinansowania z Polskiego Ładu.

To przedsięwzięcie, o którego potrzebie mówi się w gminie już od wielu lat. Jest już nawet gotowy projekt, jest też pozwolenie na budowę. Dzięki inwestycji ma powstać nowe skrzydło i zaplecze rehabilitacyjno terapeutyczne. Najważniejsze jednak jest to, że placówka przekształcona zostanie formalnie w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, w którym całodobową opiekę będzie miało zagwarantowane 20 potrzebujących tego osób.

Zobacz też: Piotr Droździk Sądeckim Autorem 2022 roku! To pierwszy laureat konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora

Gmina ogłosiła przetarg na realizację przedsięwzięcia już kilka tygodni temu. I wydawało się, że zakończy się on powodzeniem, wyłonieniem wykonawcy. Swoje oferty złożyły bowiem aż cztery firmy. Najdroższa - firmy Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka z Podegrodzia - opiewała na 6 095 158 zł, najdroższa - przedsiębiorstwa "REM-BUD" z Nowego Sącza na 7 293 979 zł. Dwie propozycje mieściły się w szacunkach finansowych samorządu.

A tymczasem wczoraj, 24 lutego Stary Sącz przetarg unieważnił. Z jakiego powodu? Po ocenie merytorycznej ofert, wszystkie je odrzucono. Teraz samorząd przymierza się do ogłoszenia kolejnego przetargu. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu