Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
21/06/2018 - 09:55

Co ze "Składką zamiast kwiatka"?

Akcja "Składka zamiast kwiatka" zaczęła się w Mochnaczce Niżnej, w szkole, do której uczęszcza chory Norbert. Uczniowie kończący rok szkolny, zamiast podarować kwiaty swoim nauczycielom, wpłacą pieniądze na leczenie 12-latka, który walczy z nowotworem.


Początkowo akcja miała charakter lokalny, a udział w niej zgłosiły szkoły Krynicy-Zdroju i okolic. Ale to nie koniec. Inicjatywa z lokalnej, szybko przerodziła się w coś większego.

Zobacz też: Akcja "składka zamiast kwiatka" na koniec roku opanowuje szkoły

Teraz, także sądeckie szkoły zgłaszają chęć udziału w składce. Uczniowie kończący rok szkolny chcą przekazywać pieniądze na leczenie Norberta, który jest przecież takim samym uczniem jak oni.

Pani Ewa - mama chorego chłopca nie ukrywa wzruszenia. Jestem bardzo szczęśliwa, że ten apel spotkał się z dużym odzewem - mówi. Widać wśród uczniów ogromną solidarność i chęć pomocy. Jest to bardzo budujące, bo pokazuje, że rośnie nam pokolenie młodzieży, z której możemy być dumni.

Zobacz też: Norbert, 12-letni chłopak, ponownie staje do walki z nowotworem

Do inicjatywy dołączyło się już dziesięć szkół i jedno przedszkole. Dodatkowo, wielu uczniów zamierza wziąć udział w akcji, mimo że ich szkoła się oficjalnie nie zaangażowała. Każdy może jeszcze pomóc.

(KS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)