Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
04/06/2023 - 10:25

Co z remontami powiatówek w Muszynie? Mamy odpowiedź w sprawie czterech newralgicznych miejsc

Temat wywołał w swojej interpelacji radny powiatowy Stanisław Sułkowski a chodzi o cztery naprawdę newralgiczne miejsca, gdzie brakuje chodników albo nawierzchnia woła o pomstę do nieba. Co na to władze powiatu?

Co z remontami powiatówek w Muszynie? Mamy odpowiedź w sprawie czterech newralgicznych miejsc

Zobacz też: I w Starym Sączu jest problem z publicznym szaletem

Interpelacja radnego Stanisława Sułkowskiego jest bardzo zwięzła i krótka dlatego śmiało możemy przytoczyć ją w całości: - Budowa chodnika Jastrzębik. 2. Budowa (dokończenie) chodnika Złockie 3. Budowa chodnika Żegiestów. 4. Remont drogi na Ul. Pułaskiego w Muszynie.

Z kolei odpowiedź starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego jest już zdecydowanie bardziej obszerna. Zacznijmy od budowy chodnika w Jastrzębiku. - Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej (…) Muszyna: ul. Polna – Złockie w miejscowości Jastrzębik planowana jest do realizacji w bieżącym roku.

Szacunkowy koszt budowy niecałych 500 metrów to 965 000 zł. - Obecnie przygotowywana jest umowa o pomocy finansowej w celu pokrycia przez Gminę Uzdrowiskową Muszyna 50 procent kosztów budowy chodnika. Po podpisaniu umowy będzie możliwe wszczęcie procedury przetargowej przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Zadanie będzie finansowane w oparciu o środki finansowe powiatu i gminy – zaznacza starosta.

Zobacz też: Sprawdź, gdzie wyłączą prąd w nadchodzącym tygodniu

Z kolei budowa chodnika przy tej samej drodze, ale już w miejscowości Złockie jest zadaniem zdecydowanie kosztowniejszym, bo jak zastrzega Kwiatkowski: - Musi być podjęta wraz z przebudową jezdni na tym odcinku, co zarazem pozwoliłoby ubiegać się o dofinansowanie w ramach programów rządowych wspierających drogownictwo. Obecnie przeprowadzana jest regulacja stanu prawnego gruntów zajętych pod drogę (…), a następnie prowadzone będą uzgodnienia z PGW Wody Polskie dotyczące sposobu wykonywania robót drogowych i zabezpieczenia korpusu drogi od strony cieku wodnego.

I dlatego nie ma możliwości zrealizowania tego przedsięwzięcia w 2023 roku. - Nadmieniam, że poza (…) budową chodnika w Jastrzębiku w 2023 roku wykonany zostanie chodnik w Żegiestowie długości około 400 metrów w ciągu drogi Żegiestów – Szczawnik – Muszyna – zaznacza starosta .

Ale to nie jedyna dobre wieści w odniesieniu do Żegiestowa. - W wyniku moich uzgodnień z Ministrem Klimatu i Środowiska oraz Dyrektorem Regionalnym Lasów Państwowych w Krakowie, został złożony wniosek o dofinansowanie zadania: „Przebudowa drogi powiatowej 1517K Żegiestów – Szczawnik – Muszyna w km od 1+618,50 do km 2+023 wraz ze skrzyżowaniem z drogą gminną 292883K w miejscowości Żegiestów, Powiat Nowosądecki” w ramach Funduszu Leśnego – informuje szef powiatu.

Szacunkowy koszt tego zadania to 930 337 zł a burmistrz Muszyny zadeklarował już, że dołoży z budżetu gminy równe 100 000 zł. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu