Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
12/11/2019 - 07:55

Co się stało! Tłumy pasażerów uwięzionych na Dworcu Głównym w Krakowie

Zdezorientowani pasażerowie i gigantyczne opóźnienia - tak od rana wygląda Dworzec Główny w Krakowie, na którym utknęli również sądeczanie. Wszystko z powodu braku zasilania. Pociągi mają gigantyczne opóźnienia.

- Jadę do Warszawy na ważne spotkanie, a pociągi mają gigantyczne opóźnienia mówi w rozmowie telefonicznej mieszkaniec Nowego Sącza. - Dworzec jest sparaliżowany, a ja obgryzam ze zdenerwowania paznokcie i nie wiem co robić.

Utrudnienia na kolejowym Dworcu Głównym w Krakowie potwierdza w rozmowie z radiem RMF FM Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK. Okazuje się, że na stacji przez wiele godzin nie było zasilania. Przywrócono je dopiero około godziny siódmej. Jak podaje krakowska rozgłośnia, z nieznanych dotychczas przyczyn przeciągnęły się prace modernizacyjne prowadzone tej nocy na dworcu.

- Największe opóźnienia mają pociągi Intercity "Przemyślanin" i "Chopin". Pierwszy skład ze Świnoujścia do Przemyśla o godz. 7 miał 124 minuty spóźnienia, drugi, jadący ze stacji Petrovice u Karvine do Warszawy Wschodniej, opóźniony był o 112 minut. Opóźnione są składy przewozów regionalnych z Krakowa na Śląsk – informuje RMF FM

Wedle zapewnień PKP PLK, pociągi Intercity będą sukcesywnie odprawiane po przywróceniu zasilania. Natomiast pociągi regionalne są przekierowywane do stacji Kraków Płaszów.

Dopiero po godzinie 16, do redakcji "Sądeczanina" nadszedł mailowy komunikat PLK: 

Sytuacja w krakowskim węźle kolejowym jest stabilna. Cały czas właściwe kursowanie pociągów koordynuje zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Obecnie pociągi regionalne i dalekobieżne są na bieżąco odprawiane ze stacji Kraków Główny.

Zmiany w rozkładzie jazdy były spowodowane nieplanowanym wydłużeniem nocnych prac przy sieci trakcyjnej, przez wykonawcę na krakowskiej linii średnicowej. Sytuacja będzie się stabilizować do godzin popołudniowych. Bieżące informacje są przekazywane podróżnym przez przewoźników oraz system dynamicznej informacji na stacjach i przystankach. Za utrudnienia przepraszamy.

[email protected] fot. atchiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)