Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
18/08/2018 - 10:45

Co się stało na zamkniętej drodze? Quad, skarpa i LPR w akcji [ZDJĘCIA]

O mało co nie doszło dzisiaj w nocy do tragedii w miejscowości Kamienica na Limanowszczyźnie. Przejażdżka quadem dla młodego mieszkańca tego regionu zakończyła się, niestety transportem śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do limanowskiego szpitala.

Służby ratownicze zostały poderwane do akcji ratowniczej w środku nocy, o godz. 3.30. Natychmiastowej pomocy potrzebował młody mężczyzna, który uległ wypadkowi przy drodze wojewódzkiej 968 w Kamienicy. Droga ta, podczas gwałtownych lipcowych ulew, które dały się we znaki temu regionowi, została poważnie uszkodzona i zamknięta dla ruchu.

Na niej właśnie doszło do groźnego zdarzenia. Kierujący quadem najprawdopodobniej uderzył prowadzonym przez siebie pojazdem w nasyp. Quad  przewrócił się, a prowadzący stoczył się z czterometrowej skarpy.

Na miejsce zdarzenia bardzo szybko dotarli zaalarmowani strażacy PSP z Limanowej oraz miejscowi strażacy OSP, jak również pogotowie ratunkowe i policja. Poszkodowanemu została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Zapadła decyzja o wezwaniu do Kamienicy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy błyskawicznie przygotowali miejsce do lądowania dla powietrznej karetki na miejscowym stadionie. Poszkodowany mężczyzna został dowiedziony karetką do czekającego śmigłowca i przetransportowany do szpitala w Limanowej.

Poszkodowany był przytomny, kiedy zabierano go do Limanowej. W Kamienicy przez kilka godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie wyjaśniała dlaczego doszło do wypadku.

[email protected], Fot. Facebook - OSP Kamienica.

Wypadek quada w Kamienicy
Wypadek quada w Kamienicy


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe