Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
21/06/2017 - 08:10

Co się dzieje na Prażmowskiego? Zagadka drogowa na miarę bezpieczeństwa rowerzystów. MZD chucha na zimne

- Dlaczego MZD nie wyznaczy przejazdu dla rowerów przez ulicę Prażmowskiego równoległego z przejściem dla pieszych – docieka Czytelnik. Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg odpowiada: - Biorąc pod uwagę częsty brak rozsądku rowerzystów, którzy się nie zatrzymują, nie przewidują zagrożeń trzeba w jakiś sposób wymusić pewne zachowania komunikacyjne. O co dokładnie chodzi.

- Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu zagadki komunikacyjnej stworzonej przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Dla lepszego zrozumienia problemu proszę w pierwszej kolejności zapoznać się z grafiką stworzoną na podstawie mapy Google, znajdującą się w załączniku – pisze na wstępie listu Czytelnik a potem przechodzi do sedna sprawy.

Zobacz też: Kładka rowerowa na Popradzie połączy Stary i Nowy Sącz

- Sprawa dotyczy ścieżek rowerowych krzyżujących się przy Rondzie Solidarności. Mamy następującą sytuację rowerzysta jadący ścieżka rowerową wzdłuż ulicy Prażmowskiego dojeżdża do ronda (punkt A) i chce się dostać do ścieżki rowerowej prowadzącej do Pumptracka (punkt B). Żeby to zrobić zgodnie z przepisami musi zejść z roweru i stać się pieszym w celu skorzystania z przejścia dla pieszych przez ulicę Prażmowskiego. No ale nie po to się wsiada na rower, żeby co chwilę z niego zsiadać.

- Zatem rowerzysta musi przejechać ścieżką rowerową przez ulice Kilińskiego, a następnie ścieżką rowerową przez ulicę Królowej Jadwigi, a następnie ścieżką przez ulicę Piłsudskiego (trasa zaznaczona kolorem żółtym). Przy tym musi przynajmniej dwukrotnie odczekać swoje na światłach.

Zobacz też: Sądeccy rowerzyści znowu protestują. Za mało ścieżek rowerowych

- Tutaj nasuwa się pytanie czemu MZD nie wyznaczy przejazdu dla rowerów przez ulicę Prażmowskiego równoległego z przejściem dla pieszych (trasa zaznaczona na czerwono)? Z pewnością by to ułatwiło przejazd starszym rowerzystom, którzy kierują się na ścieżkę przy ulicy Piłsudskiego czy na wały przy rzece Kamienicy oraz dzieciakom, które jadą poszaleć na Pumptrack. Tym bardziej, że obecnie trwa w mieście malowanie oznakowania poziomego, więc można by było bez większego problemu przejazd wytyczyć.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach