Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
03/10/2017 - 12:15

Co robią policjanci z Irlandii w sądeckiej komendzie?

Do Nowego Sącza przyjechali policjanci z irlandzkiej Gardy, którzy będą gościć na Sądecczyźnie przez najbliższe dwa tygodnie, pełniąc służbę z sądeckimi policjantami.

W poniedziałek  (2 października) policjanci zostali przywitani przez Jarosława Tokarczyka, komendanta Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Podczas swojego pobytu, funkcjonariusze będą mieli okazję poznać zadania poszczególnych wydziałów tutejszej jednostki oraz uregulowania prawne jakie obowiązują w naszym kraju.

- Zamysłem tego programu jest wymiana wiedzy i doświadczeń, dlatego w ramach rewizyty dwóch sądeckich policjantów poleci do Irlandii już w listopadzie. Jeden ze stażystów to rodowity Irlandczyk, natomiast drugi jest Polakiem służącym w irlandzkiej Policji od 2008 roku – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy KM Policji w Nowym Sączu.

W pierwszym dniu pobytu w Nowym Sączu, irlandzcy delegaci poznają obszar działania i strukturę organizacyjną sądeckiej jednostki, a także sprzęt, jakim na co dzień posługują się policjanci. Zapoznają się też ze statystką wykroczeń i przestępstw, do których najczęściej dochodzi na naszym terenie.

W najbliższych dniach odwiedzą też siedzibę krynickiego GOPR-u i tamtejszy komisariat policji. W piątek (6 października) będą uczestniczyć w międzynarodowej konferencji dotyczącej narkotyków. Już niebawem będziemy mogli spotkać gości z Irlandii także w radiowozach na sądeckich ulicach.

RG [email protected] Fot. KM Policji w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu