Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
17/11/2019 - 07:20

Co mu strzeliło do głowy? Podpalił autobus zaparkowany obok kościoła

Dlaczego to zrobił? Był pod wpływem narkotyków albo alkoholu? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć policjanci z Mszany Dolnej, którzy prowadzą śledztwo. Na szczęście autobus, który został podpalony, udało się szybko ugasić.

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotnie popołudnie. Po godzinie 16  limanowscy strażacy i policjanci otrzymali niecodzienne wezwanie. Osoba dzwoniąca poinformowała, że w Kasince Małej pali się autobus, który ktoś podpalił. Właściciele nie czekali bezczynnie. Próbowali ugasić ogień za pomocą gaśnic.

Zobacz też Po pijaku uderzył w inny samochód. Próbował uciec przed policją

Gdy służby dotarły już na miejsce, pożar był już prawie w całości ugaszony. Autobus znajdował się w pobliżu kościoła. Dzięki natychmiastowej reakcji właścicieli, straty nie są wielkie. Sięgają kwoty około 1000 złotych.

- Opalone zostały siedzenia i ścianka przy drzwiach – informują strażacy z Limanowej.

Osoba, która podpaliła pojazd, uciekła zanim służby dotarły na miejsce. Jak udało nam się dowiedzieć, jest ona bardzo dobrze znana zarówno policjantom, jak i mieszkańcom Kasinki Małej. Jak na razie mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany. Funkcjonariusze z Mszany Dolnej prowadzą śledztwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], fot. Ilustracyjna OSP Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)