Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
29/10/2017 - 07:30

Co dalej z "Sądeczanką"? Poseł Mularczyk pisze list

Sądecki parlamentarzysta Arkadiusz Mularczyk napisał list do Tomasza Pałasińskiego – dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie w sprawie „Sądeczanki”, która umożliwiłaby lepsze połączenie drogowe z Nowego Sącza do Brzeska.

- Przebudowa drogi krajowej nr 75 relacji Brzesko – Nowy Sącz to kluczowe dla całej Sądecczyzny, ziemi Limanowskiej i Gorlickiej przedsięwzięcie inwestycyjne, które zapewni sprawniejszą komunikację, na którą mieszkańcy czekają od wielu lat – pisze w liście Poseł Arkadiusz Mularczyk. - Budowa drogi szybkiego ruchu tzw. „Sądeczanki” będzie miała strategiczne znaczenie wpływające na rozwój gospodarczy całego regionu. Zwiększy jego atrakcyjność i konkurencyjność, stworzy korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców regionu na drogach.

Zobacz także: Jaki wariant „Sądeczanki”. Klamka w ministerstwie infrastruktury już zapadła?

Poseł Mularczyk apeluje o przyspieszenie prac i podjęcie decyzji, co do wyboru najbardziej korzystnego wariantu budowy drogi.

- Potrzeba sprawnej, szybkiej i bezpiecznej komunikacji jest tak wielka, że nie możemy sobie pozwolić na dłuższą zwłokę w realizacji tego projektu, dlatego w niedalekiej przyszłości powinny zapaść decyzje, co do przebiegu drogi szybkiego ruchu relacji Brzesko-Nowy Sącz. Nie możemy zaprzepaścić szansy na szybki i efektywny rozwój i nie możemy pozwolić, aby protesty uniemożliwiły w konsekwencji budowę wspomnianej inwestycji – dodaje.

Zobacz także: „Sądeczanka” w Łososinie Dolnej skorygowana. A w Chełmcu?

Polityk przestrzega, że nieustanne wytyczanie nowych tras i rozpoczynanie kolejnych konsultacji może doprowadzić do jeszcze większego chaosu i odwlec czas realizacji inwestycji, a nawet zaprzepaścić w przyszłości jej szanse powstania.

Zobacz także: Tak może wyglądać nasza wymarzona i wytęskniona "Sądeczanka". Zobacz wizualizacje różnych wariantów!

Parlamentarzysta informuje, że o sytuacji związanej z realizacją inwestycji poinformowana została także Premier Beata Szydło.


RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe