Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
14/05/2023 - 13:10

Co by było, gdyby ich nie było? Sądeccy strażacy otrzymali wyjątkowe odznaczenia [ZDJĘCIA]

Są najbardziej niezawodni, kiedy ktoś jest w opałach. Niezawodni, kiedy trzeba ratować ludzkie życie z płomieni, powodzi, czy podczas wypadków, ale też, kiedy ktoś ma małe zmartwienie, takie jak zatrzaśnięte drzwi, czy ukochany kot, który nie potrafi zejść z drzewa. W stwierdzeniu, że strażak jest dobry na wszystko, nie ma ani odrobiny przesady.

Była msza w bazylice świętej Małgorzaty,  potem uroczysty apel, tak  sadeccy strażacy obchodzili swoje święto. To była nie tylko okazja do podziękowań za ich służbę, ale także do wręczenia odznaczeń. W sposób szczególny zostali uhonorowani członkowie specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej, którzy z pomocą  ofiarom trzęsienia ziemi, które w lutym nawiedziło Turcję. Otrzymali Złote Jabłka Sądeckie, przyznawane przez starostę Marka Kwiatkowskiego.  

czytaj też Są najlepsi w pracy. Nagrody finansowe dla sądeckich bibliotekarzy [ZDJĘCIA] 

Odznaczenia otrzymali: st. bryg. Sławomir Wojta, st. bryg. Mariusz Chomoncik, bryg. Jarosław Kowalski, bryg. w st. spocz. Krzysztof Rolka, mł. bryg. Marian Pióro, mł. bryg. Dariusz Ruchała, st. kpt. Wojciech Broda, asp. sztab. Marcin Mucha, asp. sztab. Stanisław Witkowski, asp. sztab. Grzegorz Trzajna, asp. Józef Ciesielka, asp. Krystian Plata, asp. Bartłomiej Waligóra, asp. Wiesław Poparda, asp. Arkadiusz Klimek, mł. asp. Jerzy Gromala, mł. asp. Konrad Wolak, mł. asp. Grzegorz Tarasek, mł. ogn. Mateusz Wolak, mł. ogn. Łukasz Korus, st. sekc. Damian Wójcik oraz sekc. Sebastian Janczura.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka były okazją do wręczenia odznak resortowych i korporacyjnych. Wręczył je zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mariusz Łaciak.

czytaj też Co z tą budową wojskowej bazy pod Nowym Sączem? Kupili grunt i zapadła cisza [WIDEO]

- Dziękuję wszystkim strażakom i druhom ochotniczych straży pożarnych za ich poświęcenie i trud w ratowaniu mienia i życia ludzkiego – powiedział  Marek Kwiatkowski.  Dziś podziękowałem także bohaterom, biorącym udział w akcji ratowniczej po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji. Uratowali dwanaście istnień ludzkich, narażając swoje zdrowie i życie. To wszystko sprawia, że uznanie społeczne dla strażaków jest niepodważalne i w pełni uzasadnione. Dziękuję za to, że jesteście i że zawsze można na was liczyć – dodał starosta. (Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)

.

Sądeccy strażacy obchodzili swoje święto
Były podziękowania i odznaczenia


Dziękujemy za przesłanie błędu