Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
07/06/2017 - 11:25

Co 10 minut oszukuje "na policjanta" kolejną ofiarę! Od rana urywają się telefony na policji!

- Bardzo proszę, napiszcie o tym jak najszybciej, bo od rana, niemal co dziesięć minut, nasz oficer dyżurny ma kolejny telefon z informacją o oszustwie – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu. Oszust, który podaje się za policjanta wyciąga od ofiar szczegółowe dane o kontach i rachunkach bankowych!

Zobacz też: To prawdziwa katastrofa budowlana! Strażacy z psami pracują bez wytchnienia! [ZDJĘCIA]

W ciągu ostatnich dwóch godzin, czyli między godziną 11.00 a 13.00 7 czerwca sądeccy policjanci otrzymali aż sześć zgłoszeń, w których sądeczanie alarmowali, że osoba podająca się za policjanta wypytywała ich przez telefon o posiadane konta bankowe, lokaty i zasoby finansowe.

- Policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta czy oszczędności. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach – ostrzega policjantka

Zobacz też: Po północy weszli przez okno do mieszkania 95-latki

- Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy – informuje.

Policji zależy, by komunikat – ostrzeżenie dotarł jak najszybciej do jak największej ilości osób. Policja oczywiście będzie namierzać oszusta lub oszustów, ale funkcjonariuszom zależy przede wszystkim, by przerwać jak najszybciej ich działalność. Wszystkie podejrzane telefony należy zgłaszać pod numer 997. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne KMP w NS Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)