Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
17/07/2023 - 13:10

Ci politycy zyskali największe uznanie. To ich najlepiej oceniają mieszkańcy Sądecczyzny

Wybory coraz bliżej. Choć niektórzy już teraz wiedzą, na kogo będą głosować, to nie brakuje też osób, które wciąż się wahają. Kogo czytelnicy “Sądeczanina” wskazali jako najlepszego parlamentarzystę regionu? Sprawdźcie wyniki naszej sondy.

Wybory parlamentarne 2023

Z każdym dniem emocje związane z wyborami parlamentarnymi są coraz większe. Choć oficjalnej daty wyborów jeszcze nie poznaliśmy, to politycy przekonują już Polaków do swojej oferty programowej, jeżdżąc po całym kraju i przedstawiając kolejne propozycje.

Przypomnijmy, że do urn udamy się jesienią - w październiku lub na początku listopada. To wtedy poznamy odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania. Póki co, próbą przewidywania końcowych rozstrzygnięć są sondaże.

PSL, PiS, Koalicja Obywatelska - z której partii najlepszy parlamentarzysta?

Kilka tygodni temu zapytaliśmy, w ramach sondy, naszych czytelników, kto według nich jest najlepszym parlamentarzystą Sądecczyzny. Przypomnijmy, że podobne głosowanie przeprowadziliśmy również w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas równych sobie nie miała Urszula Nowogórska z PSL.

Podobnie było także tym razem. Na poseł Nowogórską zagłosowało 28,6 proc. osób. Drugie miejsce zajęła Jagna Marczułajtis-Walczak z Koalicji Obywatelskiej (26 proc.), a trzecie Patrych Wicher z Prawa i Sprawiedliwości (14,3 proc). Tuż za podium znalazł się wiceminister spraw zagranicznych - Arkadiusz Mularczyk (13 proc). Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Wyniki wyglądają zatem bardzo ciekawie. Czy będą jednak miały odzwierciedlenie podczas jesiennych wyborów? Odpowiedź poznamy już za kilka miesięcy. ([email protected], fot.: Urszula Nowogórska, MK/ zdjęcie ilustracyjne - ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu