Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/03/2023 - 15:50

Chwile grozy na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Długo reanimowali narciarza

Na stoku narciarskim Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej rozegrały się dramatyczne sceny. Serce jednego z narciarzy nagle przestało bić. Mężczyzna przewrócił się i upadł na ziemię. Ratownicy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, długo go reanimowali. Na stoku lądował śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej, dzisiaj około godziny trzynastej, rozegrały się dramatyczne sceny. Jeden z narciarzy, który miał problemy zdrowotne, nagle stracił przytomność i upadł na ziemię. Jego serce przestało bić. Osoby, które były w pobliżu, natychmiast wezwały pomoc. Dosłownie już po chwili na miejsce dotarli ratownicy, którzy na stoku czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy. 

- Do nagłego zatrzymania krążenia doszło z przyczyn chorobowych, a nie na skutek wypadku - powiedzieli nam ratownicy TOPR.

Zobacz też Tragiczny wypadek w lesie. Drzewo przygniotło mężczyznę 

Stan mężczyzny był bardzo poważny - nie oddychał, a jego serce nie biło. Ratownicy natychmiast zaczęli go reanimować. Udało im się przywrócić akcję serca. Przyleciał po niego śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala. ([email protected] Fot. Screen Stacja Narciarska Kotelnica Białczańska)Dziękujemy za przesłanie błędu