Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
18/12/2018 - 17:25

Choinka, Mikołaj, wigilijny barszcz... w Muszynie świętowali

Choinka pięknie udekorowana, suto zastawiony świąteczny stół, występy artystyczne i wspólne kolędowanie, a także Mikołaj z prezentami i życzenia. Tak było podczas spotkania wigilijnego (18 grudnia) w Powiatowym Ośrodku Wsparcia Muszyny. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech i radość.


Wigilijny czerwony barszczyk z pasztecikiem, świąteczna ryba,  pierogi, gołąbki  i liczne wypieki, a także kompot z suszonych owoców.  To tylko niektóre z przysmaków, których mogli skosztować podopieczni i zaproszeni goście, w tym m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, radni powiatowi- Andrzej Gancarz i Ewa Zielińska, a także ks. prałat Paweł Stabach, sekretarz UMiG Muszyna - Katarzyna Rymarczyk-Wajda.

Uczestnicy zajęć zaprezentowali program artystyczny, poświęcony nadchodzącym świętom Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, a na zakończenie słodkich upominków, które na motorach przywieźli: Mikołaj i jego pomocnicy.

Wychowawcy podsumowali również upływający rok. Podopieczni uczestniczyli w wielu zajęciach kulturalnych, sportowych, a także wycieczkach bliższych (Krynica, Nowy Sącz)  i dalszych (Kraków, Zakopane, Bochnia, Słowacja). -  Jestem pod wrażeniem waszych dokonań sportowych i artystycznych, zaangażowania i pasji. – powiedział, dziękując za zaproszenie starosta Marek Kwiatkowski. – Zarówno Rada Powiatu, jak i Zarząd będą wspomagać ośrodek, abyście mogli się nadal rozwijać.

Starosta i wicestarosta podziękowali także Marii Żuchowicz – dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia, która koordynuje wszystkie działania i dba o rozwój placówki.

Dzięki wielkiemu sercu i oddaniu dyrekcji oraz pracowników,  podopieczni spędzają osiem godzin dziennie w placówce. Uczestniczą w zajęciach, dzięki którym rozwijają swoje talenty plastyczne, wokalne, taneczne. Nabywają również umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych i innych.

(MK) fot aut

Choinka,Mikołaj,wigilijny barszcz,kolędowanie podopiecznych POW
Spotkanie wigilijne w POW w Muszynie, zobacz galerie zdjec


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020