Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
16/06/2021 - 12:40

Chodzą po wsi i wyłudzają pieniądze. Mogą zapukać także doTwoich drzwi

Chodzą po domach i podając się za wnuczków, próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Uważajcie! Mogą również zapukać do waszych drzwi.

Niewiele brakowało, a mieszkanka powiatu gorlickiego straciłaby wszystkie swoje oszczędności. W miniony wtorek w miejscowości Łosie (gmina Ropa) zaczepiło ją dwóch mężczyzn, którzy przywitali ją słowami „dzień dobry babciu”. Starsza kobieta nie dała się nabrać, wówczas jeden z mężczyzn wyciągnął zdjęcie z dziećmi i zaczął prosić o pieniądze. Na szczęście kobieta miała przy sobie jedynie drobne. Mężczyźni zabrali je i poszli do kolejnych domów.

Seniorka natychmiast poinformowała swoich bliskich o wizycie nieznajomych mężczyzn. Ci z kolei powiadomili policję.

- Mężczyźni najprawdopodobniej nie mają obywatelstwa polskiego. Zostali spisani przez funkcjonariuszy. Możliwe, że będą kierować się również do innych miejscowości – przestrzega nasza Czytelniczka.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnich dniach byli widziani także w Sękowej koło Gorlic. Niewykluczone, że wkrótce mogą pojawić się na Sądecczyźnie.

Gorliccy policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, ruszyli we wskazane miejsce i wylegitymowali mężczyzn. Jak się okazało, są to obywatele Rumunii.

- Na przystanku w miejscowości Łosie policjanci spotkali dwóch mężczyzn, którzy poinformowali funkcjonariuszy, że chodzili po domach w poszukiwaniu pracy i że mają zamiar wrócić do swojego miejsca  zamieszkania w Strzyżowie. Po wylegitymowaniu przez stróżów prawa, wsiedli do autobusu i odjechali. Do tej pory nikt z mieszkańców nie zgłosił, jakoby miał zostać okradziony - powiedział naszej redakcji asp. szt. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji.

Warto jednak zachować szczególną ostrożność i ostrzec swoich bliskich, a szczególnie osoby starsze. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu