Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
05/07/2019 - 17:10

Chełmiec: zamkną całkowicie gminny wodociąg. Gdzie, kiedy i na jak długo?

I znów dwa sołectwa gminy Chełmiec: Dąbrowa i Wielogłowy muszą nastawić się na brak wody. Tym razem jednak gmina uprzedza, że zamknie wodociąg całkowicie. Dlaczego i najważniejsze: kiedy i na ile?

Zobacz też: Chełmiec: jest plan na problemy z wodą pitną? Kiepsko to brzmi

Wójt Chełmca, na ostatniej sesji wzięty w krzyżowy ogień przez mieszkańców i radnych, zobowiązał się, że gmina ostatecznie upora się z problemami. Najpierw 18 sołectw nie mogło korzystać z wody przez obecność bakterii kałowych na ujęciu wody w Marcinkowicach a zaraz potem kilka sołectw nie miało wody w kranach wcale, bo z nieustalonych, a przynajmniej nie podanych do wiadomości publicznej przyczyn, zbiornik na Ubiadzie nie był w stanie sprostać poborowi wody w czasie ekstremalnych upałów. Nie pomogło dowożenie, uzupełnianie zbiornika wodą z Krasnego Potockiego ani przełączenie sieci obsługującej mieszkańców do Sądeckich Wodociągów.

Zobacz też: Sprawą wody w gminie Chełmiec powinna zająć się prokuratura

Dziś pojawił się komunikat, że Dąbrowa i Wielogłowy znów będą bez wody. Zakład Gospodarki Komunalnej chce całkowicie zamknąć sieć wodociągową aż na dwa dni od 8 do 9 lipca. Dobra wiadomość jest taka, że według deklaracji ZGKiM taki stan rzeczy będzie miał miejsce jedynie w godzinach od 9. do 15., czyli wtedy, gdy teoretycznie większość mieszkańców jest w pracy. Dzięki temu miejscowi będą mogli normalnie funkcjonować po południu i wieczorem i uzupełnić następne zapasy na czas kolejnych przerw w dostawie wody.

Gmina deklaruje, że w tym czasie całkowicie usunie przyczyny dotychczasowych problemów z ubiadzkim zbiornikiem.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu