Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
27/06/2019 - 09:05

Chełmiec: wójt znów „z tarczą”. Czyimi głosami dostał absolutorium?

Pora na podsumowanie wczorajszej sesji absolutoryjnej. Wójt Bernard Stawiarski po raz kolejny uzyskał wotum zaufania od radnych. Kto jak głosował?

Choć Raport o stanie Gminy Chełmiec 2018 został wczoraj publicznie ostro skrytykowany przez samych mieszkańców, to radni – za wyjątkiem trzech osób: Jakuba Ledniowskiego, Aleksandry Opalskiej i  Pawła Basty – w ogóle nie uczestniczyli w dyskusji. Były jedynie nieśmiałe pytania o transport zbiorowy w gminie Chełmiec na co sekretarz Artur Boruta wyjaśnił, że negocjacje trwają.

O uwagach samych mieszkańców pisaliśmy w publikacji 
Chełmiec: mieszkańcy mają głos, też rozliczają wójta! Sesja LIVE 
Chełmiec: bakterie w wodzie; radna domaga się systemu ostrzegania 
Chełmiec: jest plan na problemy z wodą pitną? Kiepsko to brzmi 
Chelmiec.pl – wójt twierdzi, że witryna jest wiarygodna. A autorzy wpisów?

Po zamknięciu dyskusji radni przeszli do głosowania nad przyjęciem Raportu i zarazem wotum zaufania dla wójta. 14 radnych było za, 2 przeciw a 3 wstrzymało się od głosu. Jak to wyglądało w kontekście konkretnych osób?
Za głosowali: Wiesław Szołdrowski, Elżbieta Horowska, Wojciech Skrzypiec, Józef Konar, Jan Mróz, Tomasz Fałowski – Wańczyk, Andrzej Tyrkiel, Iwona Kantor, Marek Poręba, Jan Bieniek, Stanisław Kuzak, Anna Stepaniak, Władysław Wnęk, Jarosław Łatka.
Przeciw – Jakub Ledniowski i Eugeniusz Rosiek
Wstrzymali się od głosu – Aleksandra Opalska, Rafał Kasieczka, Paweł Basta.

Potem przystąpiono do głosowania nad absolutorium opartego przede wszystkim na opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. W tym wypadku radni opozycji okazali się przychylniejsi w ocenie. Wynik głosowania? 15 radnych za, 5 wstrzymało się od głosu.
Przejdźmy do nazwisk. Głosy na tak: Wiesław Szołdrowski, Elżbieta Horowska, Wojciech Skrzypiec, Józef Konar, Jan Mróz, Tomasz Fałowski – Wańczyk, Andrzej Tyrkiel, Iwona Kantor, Marek Poręba, Jan Bieniek, Stanisław Kuzak, Anna Stepaniak, Władysław Wnęk, Jarosław Łatka.
Radni, którzy wstrzymali się od głosowania: Jakub Ledniowski, Eugeniusz Rosiek, Aleksandra Opalska, Rafał Kasieczka, Paweł Basta

Co bardzo znamienne i wyjątkowo ważne dla mieszkańców. Przy podsumowaniu sesji nie ma nawet wzmianki o uwagach i udziale przedstawicieli mieszkańców…

ES [email protected] Fot.: UG w ChełmcuDziękujemy za przesłanie błędu