Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
08/01/2019 - 14:10

Chełmiec: podlyzywizm, krętacyzm, na dudka wystrychnizm! Ale Jasełka

Archanioł i jego świta mają nie lada zmartwienie. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia … Piekło planuje zmącić spokój świątecznych tradycji od setek lat pielęgnowanych przez rodzaj ludzki. W dodatku na świecie panuje: podlyzywizm, krętacyzm, na dudka wystrychnizm.... Takich Jasełek, jakie zaprezentowała społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu jeszcze nie widzieliście.

Tak w skrócie wyglądała oś fabularna spektaklu wyreżyserowanego przez Angelikę Rolę – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. Co ciekawe i dość nietypowe - na scenie spotykają się uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele łącznie z dyrekcją szkoły.

Humor, groza, wartka akcja, wspaniała charakteryzacja postaci, zmieniająca się scenografia przy wtórze iluminacji świetlnych i aranżacji dźwiękowych, zachwyciły kilkusetosobową widownię, którą ledwie pomieściła szkolna hala sportowa. Nie zabrakło owacji na stojąco, wybuchów śmiechu, chwil zadumy i konsternacji.  

Zobacz też: Koncert i życzenia noworoczne popłynęły z Muszyny

Aktorom towarzyszył chór złożony z nauczycieli i absolwentów oraz  orkiestra w składzie Michał Ogorzały (bas), Adrian Wieczorek (trąbka),Bartłomiej Michalik (cijon), Tomasz Ogórek (pianino).

Chór wraz z zespołem muzycznym zaprezentowali bardzo ciekawe aranżacje kolęd i pastorałek, czym  zachwycili i wzruszyli uczestników tego wydarzenia.

Angelika Rola była nie tylko reżyserem wydarzenia. Była również pomysłodawcą, koordynatorem, kierownikiem artystycznym, dyrygentem, aktorem i wokalistą.

Spektakl miał swoją premierę 4 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. Czy będzie powtórka? – pytamy pomysłodawczynię. - Tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno jeszcze o nas usłyszycie. Korzystając z okazji chciałam serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt – szczególne podziękowania dla utalentowanych młodych aktorów – uczniów naszej szkoły, moich koleżanek i kolegów nauczycieli oraz towarzyszących nam instrumentalistów – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Oprac ES [email protected] Fot.: archiwum SP w Chełmcu

Chełmiec: Takich Jasełek jeszcze nie widzieliście
Fot.: archiwum Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)