Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
25/02/2022 - 08:05

Ceny paliwa galopują! Szef ORLENU: - W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę!

W ślad za wczorajszym kryzysem paliwowym w Polsce po wybuchu wojny na Ukrainie, ceny na niektórych stacjach paliw - również na Sądecczyźnie – zmieniły się nawet cztery razy – prezes ORLENU Daniel Obajtek zapowiedział: - W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę. O co chodzi?

W całej Polsce w ślad za wybuchem wojny na Ukrainie stacje paliw były wczoraj oblężone. Polacy masowo tankowali baki do pełna. Wielu tankowało na zapas do karnistrów a nawet większych zbiorników. Jednocześnie wiele stacji korzystając z tej sytuacji zmieniło u siebie ceny nawet cztery razy w ciągu dnia. Przed północą na stacji w okolicy Starego Sącza cena ropy skoczyła do 6 zł!

Zobacz też: Ogromne kolejki na sądeckich stacjach benzynowych. Ceny paliw idą w górę

Spotkało się to z odzewem szefa koncernu ORLEN Daniela Obajtka. Na swoim profilu na Twitterze:

- W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw.

To była odpowiedź na wpis rzeczniczki ORLENU Joanny Zakrzewskiej: - Haniebny przykład dezinformacji. Pan Kołodziejczak próbując wywołać panikę związaną z wojną na Ukrainie, posługuje się przykładem stacji, która kupuje paliwo w hurcie między innymi od Orlenu i sprzedaje z ok. 100% marżą!

Czy przełożyło się to na sytuację na naszych stacjach? Czekamy na Wasze opinie. ([email protected] Fot.: ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu